Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2012, 10:15

autor: Aver

FIFA 13 w USA popularniejsza od poprzedniczki

Koncern Electronic Arts pochwalił się wynikami sprzedaży najnowszej odsłony gry piłkarskiej w USA. W ciągu pierwszej doby obecności na amerykańskim rynku FIFA 13 sprzedano o 42 procent więcej kopii na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 niż w przypadku jej poprzedniczki. Gra zanotowała także świetny debiut w wersji na system iOS.

Koncern Electronic Arts ma powody do zadowolenia. Według pierwszych informacji o wynikach sprzedaży, w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku amerykańskim FIFA 13 sprzedała się w nakładzie 343 tys. egzemplarzy, o 42 procent więcej niż FIFA 12. Dane dotyczą wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

FIFA 13 na starcie popularniejsza od poprzedniczki - ilustracja #1
Czy dzięki Messiemu FIFA 13 pokona rywali?

Bardzo dobry debiut zanotowało również wydanie na system iOS, które osiągnęło wyniki o 62 procent lepsze niż wersja oznaczona numerkiem „12”. Według firmy Electronic Arts jest to „najlepszy wynik po pierwszym dniu sprzedaży spośród wszystkich gier EA na system iOS”. Produkcja znalazła się na pierwszym miejscu wśród najlepszych płatnych tytułów w 55 krajach, a w 24 państwach była tym najlepiej zarabiającym.

W Polsce FIFA 13 ukazała się wczoraj i według naszego recenzenta zasłużyła na ocenę 9.0, o pół punktu więcej niż jej rywal – Pro Evolution Soccer 2013. Według informacji od dystrybutora gry w Polsce – firmy Electronic Arts Polska – pierwsze wyniki sprzedaży z naszego kraju zostaną podane na początku przyszłego tygodnia.

Ostatnia aktualizacja: 2012-09-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 13

FIFA 13