Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 09:35

autor: Sarge

FIFA 13 oficjalnie debiutuje w Polsce

Chociaż niektóre krajowe sklepy sprzedawały grę FIFA 13 od początku tygodnia, dopiero dzisiaj ma ona swoją oficjalną premierę w Polsce. Gracze mogą ruszać po swój egzemplarz i ewentualnie skonfrontować produkcję firmy EA Sports z konkurencyjnym Pro Evolution Soccer 2013, które zadebiutowało na rynku przed tygodniem.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna polska premiera gry sportowej FIFA 13, choć w niektórych sklepach była dostępna nieco wcześniej. W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę Electronic Arts Polska.

FIFA 13 oficjalnie debiutuje w Polsce - ilustracja #1
FIFA 13 miała jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę w swoim gatunku

Dzięki staraniom rodzimego dystrybutora, posiadacze PC, PlayStation 3, Xboksa 360, PlayStation 2 oraz PSP mogą zakupić FIFA 13 w pełnej polskiej wersji językowej. Na rynku dostępne są także angielskie edycje na PlayStation Vita, Wii oraz 3DS-a. Oprócz tego na swój debiut czeka wersja na Wii U, która ukaże się w Europie 30 listopada, a więc w dniu premiery konsoli.

FIFA 13 w zlokalizowanych edycjach jest dostępna w Sklepie GRY-OnLine. Wersja na PC kosztuje tam 129,90 złotych, podczas gdy użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 muszą uiścić opłatę w wysokości 209,90 złotych. Najtaniej grę można zdobyć w edycjach na PlayStation 2 oraz PSP – w obu przypadkach zakup wiąże się z wydatkiem rzędu 119,90 złotych.

Jeszcze raz przypominamy o promocji obowiązującej w sieci Empik, gdzie grę FIFA 13 na PlayStation 3 lub Xboksa 360 możecie zakupić już za 49,99 złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest oddanie w zamian swojego egzemplarza FIFA 12 oraz dowolnego, używanego tytułu z listy podanej w jednej z poprzednich wiadomości. Promocja potrwa do 30 września i dotyczy wyłącznie użytkowników wspomnianych wcześniej konsol.

FIFA 13 oficjalnie debiutuje w Polsce - ilustracja #2
Jak FIFA 13 sprawdzi się w konfrontacji z Pro Evolution Soccer 2013?

W najbliższym czasie w serwisie gry-online.pl powinna pojawić się recenzja tytułu, punktująca jego wszystkie wady i zalety. Wcześniej możecie się o nich pobieżnie sami przekonać, ściągając wersję demonstracyjną z usług Origin, PlayStation Network lub Xbox Live. W demie oddano do dyspozycji pięć drużyn (AC Milan, Arsenal Londyn, Borussia Dortmund, Juventus Turyn, Manchester City), którymi można rozgrywać sześciominutowe mecze na Etihad Stadium w Manchesterze.

FIFA 13 to tegoroczna edycja jednej z najpopularniejszych serii gier piłkarskich. Firma Electronic Arts przewiduje bardzo dobre wyniki sprzedaży tej odsłony, sugerując się choćby rekordową liczbą złożonych zamówień przedpremierowych. Ogromne zainteresowanie grą daje się zauważyć także na przykładzie popularności dema, które (według wczorajszych ustaleń) zostało ściągnięte łącznie 4,6 mln razy przez użytkowników PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 13

FIFA 13