Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2021, 20:25

autor: Maycuzai

Farming Simulator 22 pokonał na rynku europejskim m.in. Forzę Horizon 5

Christopher Dring przedstawił kilka ciekawych wyników finansowych, dotyczących sprzedaży gier w Europie. Według nich Farming Simulator 22 sprzedał się na naszym kontynencie lepiej niż Forza Horizon 5 lub Ratchet & Clank: Rift Apart.

Zaufany redaktor serwisu GamesIndustry, Christopher Dring podzielił się na Twitterze kilkoma interesującymi faktami o sprzedaży gier w Europie w tym roku. Jak się okazuje, Farming Simulator 22 sprzedał się lepiej niż hity pokroju Forza Horizon 5, Guardians of the Galaxy, Ratchet & Clank: Rift Apart, Monster Hunter: Rise czy też The Legend of Zelda: Skyward Sword HD.

Zwycięzca tegorocznej nagrody Game Awards w kategorii „Gra roku” – It Takes Twookazał się być największą nową marką grową w Europie, zostawiając Outriders daleko w tyle. To FIFA 22 jest jednak numerem jeden pod względem sprzedaży na „starym” kontynencie w 2021 roku. Co ciekawe najnowsza odsłona piłkarskiego cyklu sprzedała się lepiej niż poprzedniczka.

W pierwszej dziesiątce w Europie znalazły się tylko dwie "nowe" gry (wg. danych GSD)... Call of Duty: Vanguard i Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Pokémon Brilliant Diamond/Shining Pearl znalazłyby się tam, gdyby te obie gry były liczone jako jedna. Far Cry 6 wciąż ma jeszcze kilka tygodni, aby się na tej liście znaleźć.

Uwielbiany przez graczy Resident Evil Village jest na ten moment piątą najlepiej sprzedającą się grą na konsoli PlayStation 5. Jednak i tu FIFA 22 może poszczycić się pierwszym miejscem nieznacznie wyprzedzając Spider-Mana.

Wszystko wskazuje jednak na to, że był to kolejny rok zdominowany przez Nintendo Switch na wielu europejskich terytoriach, choć PlayStation 5 wydaje się być liderem w Wielkiej Brytanii, a także na mniejszych rynkach, takich jak Szwecja, Dania i Finlandia. Dring podzieli się pełnym raportem za 2021 rok już niebawem.