Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2021, 22:20

Od 5 lat buduje miasto w Minecraft - fan zaczynał na iPhonie

Jeden z użytkowników reddita pochwalił się projektem w Minecraft, nad którym spędził już pięć lat. Budowa miasta nie jest bynajmniej zakończona i twórca zapowiada kolejne lata wytężonej pracy.

Wśród graczy Minecrafta nie brakuje niezwykle ambitnych architektów i budowniczych. Jednym z nich jest użytkownik Reddita o ksywce Memesmakemememe, który pochwalił się projektem własnego miasta rozwijanym od pięciu lat.

Gracz rozpoczął budowę metropolii w wieku 13 lat i teraz po kilku latach prac postanowił pochwalić się swoim dziełem. Co ciekawe zaczynał, korzystając z iPhone’a jednak, jak twierdzi, przedsięwzięcie rozrosło się do takich rozmiarów, że w końcu był zmuszony przesiąść się na PC.

Zacząłem tworzyć ten świat na iPhonie 4S w Minecraft Pocket Edition. Jakieś dwa lata temu przeniosłem się na Windows 10 z konieczności, ponieważ projekt rozrósł się do ponad 200 MB i po prostu nie działał zbyt dobrze na moim telefonie. Zdaję sobie sprawę, że istnieją metody na konwersję światów do wersji Java i zdarzało mi się sprawdzać tę opcję, ale ilość pracy, jakiej wymagałaby ta zmiana, zawsze mnie zniechęcała. Poza tym czuję się swobodnie w wersji Bedrock i jest ona w zasadzie bardziej stabilna.

Od 5 lat buduje miasto w Minecraft - fan zaczynał na iPhonie - ilustracja #1

Autor sam nie wie, jak wielkie dokładnie jest jego miasto, ale to, co widzimy na zdjęciach, jest ponoć mniej więcej połową stworzonej metropolii (nie licząc innych miasteczek znajdujących się w tym świecie). Każdy budynek został zbudowany od podstaw i nie jest kopią żadnych istniejących konstrukcji. Sam pakiet tekstur, na którym bazuje projekt, jest czymś, nad czym gracz pracował samodzielnie, choć są to tylko małe poprawki względem oryginalnych skórek. Aglomeracja nie jest jeszcze ukończona, a sam twórca nie wie, czy kiedykolwiek to nastąpi. Nie ma nawet pomysłu na to, co właściwie zrobić ze swoim światem.

Długo zastanawiałem się nad tym, co zrobić z miastem, ponieważ niewykorzystanie go byłoby marnotrawstwem. Czuję, że na YouTube wzbudziłoby to pewne zainteresowanie, ale z drugiej strony mam wątpliwości, czy umiałbym sprzedać ten projekt w ciekawy sposób. Zresztą budowa jest już na tak zaawansowanym etapie, że wyjaśnienie pewnych procesów, moich wyborów i całej reszty byłoby naprawdę trudne. Na pewno udostępnię mój świat do pobrania, ale to prawdopodobnie nastąpi dopiero za kilka lat.

Wielu komentujących podziwia determinację i talent twórcy. Sam budowniczy podkreśla, że gdyby nie prawdziwe zamiłowanie do gry i architektury, nigdy nie wytrwałby tak długo. Niestety jak sam przyznał, nie mógł zostać inżynierem budownictwa w prawdziwym życiu, więc postanowił spełniać się w tej dziedzinie z pomocą Minecrafta.

Jest to przede wszystkim sposób na zaspokojenie moich architektonicznych pragnień. Niestety rzeczywistość stanęła na drodze marzeń, więc studiuję informatykę, bo moja dziewczyna jest studentką filmoznawstwa, więc przynajmniej jedno z nas musi faktycznie zarabiać na życie – spuentował Memesmakemememe.