Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2021, 22:39

Lego i Sonic łączą siły - ikoniczna plansza z gry wkrótce do zbudowania

Lubicie klocki Lego i Sonica? Dobrze się składa, bo 1 stycznia 2022 roku do sprzedaży trafi zestaw umożliwiający zbudowanie fragmentu ikonicznej planszy Green Hill Zone.

Marka Sonic jest z nami ponad trzy dekady, więc nic dziwnego, że doczekała się fanów na całym świecie. Jeden z nich – niejaki Viv Grannel – na początku 2019 roku zgłosił za pośrednictwem platformy Lego Ideas ciekawy pomysł na zestaw klocków tego słynnego producenta. Miał on odzwierciedlać fragment ikonicznej dla serii gier z niebieskim jeżem planszy Green Hill Zone. Projekt zielonej, pełnej wodospadów krainy na tyle spodobał się członkom społeczności – zbierając ponad 10 tysięcy głosów na „tak” – że duńskie przedsiębiorstwo zabawkarskie oraz firma Sega postanowiły go zrealizować.

Lego i Sonic łączą siły - ikoniczna plansza z gry wkrótce do zbudowania - ilustracja #1
Źródło: Lego.com.

Zestaw Lego Ideas Sonic the Hedgehog Green Hill Zone trafi do sprzedaży 1 stycznia 2022 roku. Będzie się składał z 1125 elementów – nabędziemy go tutaj za 319,99 zł. W opakowaniu znajdziemy także minifigurki Sonica, Crabmeata, Moto Buga i Doktora Eggmana, power-upy w kształcie telewizorów z osłonami, Egg Mobile, siedem szmaragdów Chaosu, złote pierścienie, specjalną sprężynę do wystrzeliwania postaci oraz podstawkę. Po złożeniu wszystkich elementów, całość ma wymiary 17x36x6 cm – może więc służyć nie tylko do zabawy, ale również jako przykuwająca uwagę ozdoba.

Lego i Sonic łączą siły - ikoniczna plansza z gry wkrótce do zbudowania - ilustracja #2
Źródło: Lego.com.

Sam Johnson, jeden z projektantów zestawu, opisał go następującymi słowami (via IGN):

Zaprojektowaliśmy go tak, aby był równie kolorowy i zabawny, jak Green Hill Zone, które jest dostępne w grze, a następnie umieściliśmy tam mnóstwo easter-eggów, a nawet nagród, aby fani mogli cieszyć się swoimi ukochanymi growymi ikonami w nowy sposób.

Lego i Sonic łączą siły - ikoniczna plansza z gry wkrótce do zbudowania - ilustracja #3
Przykładowy wygląd planszy w grach Green Hill Zone.

Co istotne, zestaw Lego Ideas Sonic the Hedgehog Green Hill Zone nie jest interaktywny – a przynajmniej nie w takim stopniu, jak np. pakiet Lego Super Mario, który wzbogaca zabawę ze znajomymi m.in. o możliwość łączenia figurek za pomocą technologii Bluetooth, dzięki czemu zdobywają one dodatkowe wirtualne monety. Nie mniej ważne jest to, że pakiet jest skierowany do osób powyżej osiemnastego roku życia.