Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2007, 12:55

autor: Metatron

Europejczycy mogą już grać w demo Uncharted: Drake's Fortune

O tym, że demo jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na PS3 tego roku, Uncharted: Drake’s Fortune, nie mogło być uruchomione na europejskich konsolach, pisaliśmy już wczoraj. Fani nie dali jednak za wygraną, na wszelkie sposoby próbując nakłonić twórców do usunięcia blokady.

O tym, że demo jednej z najbardziej wyczekiwanych gier na PS3 tego roku, Uncharted: Drake’s Fortune, nie mogło być uruchomione na europejskich konsolach, pisaliśmy już wczoraj. Fani nie dali jednak za wygraną, na wszelkie sposoby próbując nakłonić twórców do usunięcia blokady. Dopięli swego – w ofercie PlayStation Store pojawiła się nowa wersja demo, która działa poprawnie na wszystkich konsolach.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się wiadomość jednego z prezesów firmy Naughty Dog, Christophe’a Balestry, w której przeprosił za zaistniałą sytuację. Stwierdził, że jego ekipa była tak zajęta tworzeniem gry, że nikt z deweloperów nie wiedział, jak wyglądają sprawy z regionalizacją PlayStation Store.

Balestra napisał, że kiedy wspomniany w naszej poprzedniej informacji na ten temat Sam Thompson zadzwonił do niego i powiedział co i jak, niewiele się namyślając wsiadł do samochodu i popędził do studia, by naprawić problem. W rezultacie na amerykańskim PlayStation Store znalazło się demo, w które mogą zagrać nie tylko Amerykanie, ale również Europejczycy i Australijczycy oraz mieszkańcy Japonii.

W międzyczasie Sony Computer Entertainment opublikowało wiadomość, że demo Uncharted: Drake’s Fortune pojawi się w ofercie europejskiego PlayStation Store 22 listopada. Pełna wersja gry będzie dostępna na Starym Kontynencie od 7 grudnia.