Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2011, 14:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dyrektor kreatywny Halo 4 opuścił studio 343 Industries

Studio 343 Industries opuścił dyrektor kreatywny gry Halo 4, Ryan Payton. Jeden z najważniejszych twórców czwartej części popularnego cyklu założył własny zespół deweloperski.

Ryan Payton, dyrektor kreatywny gry Halo 4, nieoczekiwanie opuścił szeregi studia 343 Industries odpowiedzialnego za ten tytuł. Jednocześnie postanowił od razu założyć własny zespół deweloperski.

Jeden z głównych twórców niedawno zapowiedzianej czwartej części Halo, swoją decyzję uzasadnia w wywiadzie dla serwisu Kotaku: „Po kilku latach dotarłem do momentu, kiedy nie byłem kreatywnie podekscytowany tym projektem. Halo, które chciałem stworzyć, było zupełnie inne”.

Dyrektor kreatywny Halo 4 opuścił studio 343 Industries - ilustracja #1

Po chwili rozmówca dodaje, że „nie zamierza tracić kolejnego dnia pracując nad czymś, co do niego nie przemawia”. Można po tym wywnioskować, że być może występowały pewne rozbieżności koncepcyjne między Paytonem a resztą zespołu. Jako dyrektor kreatywny, pełnił istotną rolę w 343 Industries i powstaje pewna obawa, czy jego brak nie wpłynie negatywnie na końcowy kształt produktu. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku.

Payton, tuż po opuszczeniu 343 Industries, założył własne studio o nazwie Camouflaj. Podobno tworzone są już dwa nowe tytuły, ale wszelkie szczegóły na ich temat pozostają nieznane i zapewne przyjdzie na nie jeszcze trochę poczekać.

Halo 4 ukaże się pod koniec 2012 roku tylko na Xboksa 360. Jest to bezpośrednia kontynuacja Halo 3, mająca rozpocząć nową trylogię w tym uniwersum. Oznacza to, że w przyszłości doczekamy się jeszcze piątej i szóstej odsłony tego cyklu. Tymczasem w listopadzie bieżącego roku, studio 343 Industries wyda na rynek Halo Combat Evolved Anniversary – remake pierwszej części cyklu.