Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2021, 08:42

autor: Adrian Werner

Dying Light 2 - twórcy uspokajają fanów i obiecują ekscytujące wieści

Studio Techland potwierdziło odejście z zespołu Pawła Selingera, ale poinformowało, że już od pewnego czasu nie pełnił on roli dyrektora artystycznego i głównego scenarzysty Dying Light 2. Obiecano także, że wkrótce ujawnione zostaną ekscytujące wieści dotyczące gry.

Kilka dni temu informowaliśmy, że ze studia Techland odszedł Paweł Selinger, czyli dyrektor artystyczny i główny scenarzysta Dying Light 2. Wywołało to obawy o losy projektu wśród fanów czekających na ten tytuł, więc firma postanowiła ich uspokoić, wydając oświadczenie w tej sprawie.

Potwierdzono odejście Selingera, ale zapewniono, że nie wpłynie to negatywnie na Dying Light 2, gdyż deweloper od pewnego czasu nie pełnił już roli dyrektora artystycznego i głównego scenarzysty. Za styl wizualny gry od 2019 roku odpowiada bowiem Eric Cochonneau. Z kolei obowiązki dotyczące aspektu narracyjnego w październiku 2020 r. przejął Piotr Szymanek, który wcześniej pracował przy serialach stacji HBO - m.in. przewodził grupie scenarzystów i był współautorem większości odcinków Watahy.

Wygląda na to, że opuszczenie przez Pawła Selingera zespołu nie było nagłe i studio zdążyło się do niego przygotować, tak aby nie wpłynęło to negatywnie na produkcję gry.

Równocześnie studio Techland obiecało, że wkrótce podzieli się z graczami ekscytującymi wieściami dotyczącymi Dying Light 2. Mamy nadzieję, że obejmie to ujawnienie daty premiery.

Na grę czekamy już bardzo długo. Początkowo premiera miała się odbyć w 2019 roku, ale projekt zaliczył serię opóźnień. Obecnie nie wiadomo, czy tytuł ukaże się w 2021 r. Liczymy, że tak się stanie, ale ostatnie problemy z Cyberpunkiem 2077 po raz kolejny pokazały, że lepiej nie wypuszczać produkcji, zanim będzie ona w pełni ukończona.

  1. Widzieliśmy Dying Light 2 i bardzo nam się spodobało!
  2. Strona internetowa serii Dying Light