Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2024, 12:23

autor: Adrian Werner

Twórcy Dying Light 2 także oszczędzają. Techland przeprowadził zwolnienia

Polski Techland to najnowsze studio, które przeprowadziło zwolnienia. Z pracą miało pożegnać się kilkanaście osób.

Źródło fot. Techland
i

Ostatnich kilkanaście miesięcy to okres niekończących się zwolnień w branży gier. Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu studia Pieces Interactive, natomiast dzisiaj musimy poinformować o redukcjach w polskiej firmie Techland.

  1. Wśród zwolnionych znalazła się m.in. Mila Postol, która odpowiadała za tzw. Azyl Pielgrzymów, czyli centrum społecznościowe dla serii Dying Light 2.
  2. Firma Techland nie podała dokładnie, ile osób straciło pracę, ale według naszych źródeł skala zwolnień nie jest duża i ograniczyła się do kilkunastu pracowników.

Przypomnijmy, że najnowszą grą studia Techland jest Dying Light 2, która została wydana w lutym 2022 roku na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5.

Od dnia premiery gra jest systematycznie rozwijana, zarówno za pomocą darmowych aktualizacji, jak dodatków. W lutym tego roku ukazała się nowa edycja produkcji w postaci tzw. Reloaded Edition, zawierająca wszystkie DLC, w tym duże rozszerzenie Blood Ties. Posiadacze wcześniejszego wydania mogli przez ograniczony czas dokonać darmowego upgrade’u.

Dying Light 2 zostało przyjęte przez graczy ciepło – na Steamie 79% wszystkich recenzji chwali grę studia Techland. Gorzej przedstawia się sytuacja z wynikami aktywności. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w produkcji bawiło się 3746 użytkowników serwisu firmy Valve jednocześnie. Taka liczba sama w sobie nie jest zła, ale problem tkwi w tym, że jest ponad dwukrotnie niższa niż wczorajszy rekord pierwszej części.

  1. Recenzja gry Dying Light 2 - nowy polski hit!
  2. Dying Light 2 - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej