Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2024, 13:01

autor: Maciej Gaffke

Gracze Dying Light 2 dostali za darmo duże DLC Bloody Ties i „zabawki”, o które prosili od dwóch lat

Dying Light 2 dostanie dziś nową edycję o nazwie Reloaded. Świeża wersja gry będzie zawierała DLC Bloody Ties (wcześniej płatne). Aktualizacja Firearms, która wprowadzi broń palną, jest już dostępna.

Źródło fot. Techland
i

Aktualizacja

Wspomniany w oryginalnej wiadomości update Firearms do Dying Light 2: Stay Human jest już dostępny do pobrania. Do sprzedaży trafiła też specjalna wersja „podstawki” o nazwie Reloaded Edition (poniżej zwiastun). Zastąpiła ona na PC i konsolach PlayStation i Xbox dotyczasowe wydanie podstawowe – należy przy tym zaznaczyć, że całą dodatkową zawartość dotychczasowi nabywcy gry mogą odebrać za darmo (szczegóły w oryginalnej wiadomości). Także dziś o 19:00 wystartuje na Steamie darmowy weekend z Dying Light 2. Potrwa on do 26 lutego.

Oryginalna wiadomość (19 lutego)

Niedawno grze Dying Light 2: Stay Human „stuknęła” druga rocznica wydania, więc twórcy postanowili uczcić to wypuszczeniem jej nowej wersji. W najbliższy czwartek do sklepów trafi tzw. Reloaded Edition, która będzie składała się z „podstawki”, dodatku Bloody Ties i całej wydanej do tej pory zawartości, a także nadchodzącej aktualizacji Firearms, o której przypomniano nam w Walentynki.

  1. Studio Techland naprawdę postanowiło hucznie świętować rocznicę swojej gry, ponieważ nowy update nareszcie wprowadzi broń palną, której fani mocno się dopominali od premiery.
  2. Poza tym patch Firearms dostarczy świeżą zawartość dla graczy bawiących się solo i w kooperacji, a także zagwarantuje niespodzianki dla wielbicieli pierwszej części Dying Light z 2015 roku. Nie zabraknie w nim też poprawek oprawy graficznej.
  3. W ekskluzywnym materiale serwisu Game Rant widać, że do zabawy dostaniemy m.in. strzelbę.
  4. Główny projektant „dwójki” Tymon Smektała, który opowiadał o nowym wydaniu we wspomnianym wyżej materiale, zachęca także do odwiedzania Azylu Pielgrzymów, gdzie pojawią się rocznicowe wyzwania do wykonania.
  5. Podkreślmy, że edycja Reloaded zastąpi standardową wersję produkcji, jak informuje Techland w serwisie X. Jeśli masz już Dying Light 2 w swojej kolekcji, całą zawartość tego wydania zgarniesz za darmo.
Źródło: X.
Źródło: X.

Należy też podać mniej przyjemne wiadomości. Nowa edycja spowodowała opóźnienie w pracy nad trybem Nightmare i funkcją Tower Raids.

Więcej konkretów o Dying Light 2: Reloaded Edition i aktualizacji Firearms usłyszymy w dniu premiery nowej wersji gry, tj. 22 lutego. Tego dnia o godzinie 20:00 polskiego czasu odbędzie się stream deweloperów z Techlandu na Twitchu.

Przypomnijmy, że Dying Light 2: Stay Human ukazało się 4 lutego 2022 roku. Grę można aktualnie ogrywać na PC, PlayStation 4, Xboxie One, PlayStation 5 oraz Xboxach Series X/S.

  1. Dying Light 2 – nasza recenzja
  2. Poradnik do gry Dying Light 2

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej