Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2023, 07:07

autor: Adrian Werner

Duża aktualizacja Dying Light 2 dodała naprawę broni i upuszczanie oręża przez wrogów

Dying Light 2 otrzymało kolejną dużą aktualizację. Dodaje ona m.in. system naprawy uzbrojenia, nowe warianty zombie oraz możliwość ponownego rozgrywania anomalii GRE.

Źródło fot. Techland
i

Studio Techland udostępniło nową aktualizację do gry Dying Light 2. Patch jest trzecim z serii tzw. Community Updates, czyli łatek wprowadzających zmiany zasugerowane przez społeczność.

 1. Dodano system naprawy uszkodzonego uzbrojenia, dzięki czemu nie musimy już rozstawać się z ulubionym orężem. Reparacji można dokonać u każdego rzemieślnika, o ile posiadamy odpowiednie surowce oraz trochę waluty.
 2. Ponadto dzięki aktualizacji przy każdym zgładzeniu wroga jest pewna szansa na to, że upuści on swoją broń i będziemy mogli ją zabrać.
 3. Gracze mogą teraz rozbierać modyfikacje uzbrojenia na części.
 4. Dodano nowy stopień rzadkości broni. Nie wyróżniają się one jedynie zwiększoną wytrzymałością i obrażeniami – mają też cechy specjalne, takie jak zwiększone rany przy ciosach w głowę czy szansa na zadanie podwójnych obrażeń podczas silnego ataku lub na ogłuszenie przeciwników.
 5. Anomalie GRE można teraz rozgrywać ponownie, mierząc się z jeszcze bardziej niebezpiecznymi przeciwnikami.
 6. Wprowadzono nowe typy zombie, w tym elektryczne warianty wirala i gryzonia, z transformatorami w klatkach piersiowych.
 7. Dodano także niewidziane wcześniej ciosy wykańczające przeciwników.
 8. W ramach Halloween powróciło poświęcone temu zwyczajowi wydarzenie, z unikalnymi wyzwaniami, których wypełnienie pozwala odblokować schemat tzw. Koszmarnej rękawicy.

To tylko najważniejsze zmiany, zainteresowanym polecamy przeczytanie pełnej listy na oficjalnej stronie gry.

Warto wspomnieć, że obecnie na Steamie trwa promocja na Dying Light 2. W jej ramach przeceniono podstawową wersję gry wraz z dodatkiem fabularnym Bloody Ties.

 1. Dying Light 2 za 99,99 złotych na Steamie
 2. Dying Light 2: Bloody Ties za 27,99 zł na Steamie

Oferta pozostanie ważna do 9 listopada tego roku.

Przypomnijmy na koniec, że Dying Light 2 zadebiutowało w lutym ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5.

 1. Recenzja gry Dying Light 2 – nowy polski hit!
 2. Dying Light 2 – poradnik do gry
 3. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej