Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 19:46

autor: Karol Laska

Dyrektor artystyczny Dying Light 2 opuszcza Techland

Dyrektor artystyczny i scenarzysta przy Dying Light 2, Paweł Selinger, odszedł z Techlandu, czym podzielił się w mediach społecznościowych.

W SKRÓCIE:
  1. po niemalże 22 latach pracy z Techlandem Paweł Selinger zrezygnował z dalszego działania na rzecz firmy;
  2. Selinger pełnił stanowisko dyrektora artystycznego oraz głównego scenarzysty przy aktualnie tworzonym Dying Light 2.

Firma Techland złożyła jakiś czas temu publiczne świąteczne życzenia, w których obiecała, że w nowym roku ogłosi więcej szczegółów na temat Dying Light 2. No i cóż, minął pierwszy tydzień 2021 roku i rzeczywiście czegoś się dowiedzieliśmy, ale chyba nie tego typu informacji się spodziewaliśmy. Paweł Selinger, dyrektor artystyczny oraz główny scenarzysta wspomnianej produkcji, ogłosił za pośrednictwem portalu LinkedIn swój koniec współpracy z Techlandem:

Po prawie 22 latach zdecydowałem się zakończyć moją kooperację z firmą Techland. Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność dla studia, które pozwoliło mi w pełni się rozwijać przez połowę mojego życia. Techland, zawsze będę kibicował Tobie, jak i wszystkim wspaniałym ludziom, których dzięki Tobie poznałem. Życzę Wam, aby Dying Light 2 oraz kolejne projekty stały się światowymi hitami. Żegnajcie i powodzenia!

Nie znamy dokładnych powodów odejścia Pawła Selingera, jednakże biorąc pod uwagę doniesienia z firmy z ostatnich paru lat, nie jesteśmy jego rezygnacją specjalnie zaskoczeni. Tytuł przeżywa bolączki produkcyjne miejscami podobne do tych Cyberpunka 2077, a atmosfera w firmie jest co najmniej napięta, co sugerowały anonimowe oświadczenia pozostałych pracowników.

Dying Light 2 miało mieć swoją premierę kolejno w 2019 i 2020, a teraz jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2021 roku. Nadal jednak nie możemy być w 100% pewni, czy w końcu otrzymamy ową produkcję do rąk, a powyższe informacje nie napawają optymizmem. Z drugiej strony nie muszą one oczywiście mieć bezpośredniego związku z burzliwym procesem produkcyjnym dzieła.