Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2011, 11:25

autor: Sarge

Dota 2 ukaże się „tak szybko, jak to tylko możliwe”. Firma Valve znosi embargo

W najbliższym czasie możemy spodziewać sie wysypu nowych informacji na temat gry Dota 2. Firma Valve zniosła bowiem restrykcyjne zakazy udostępniania materiałów dotyczących nadchodzącej produkcji. Obiecano także, że tytuł ukaże się „tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Firma Valve zapowiedziała zmianę podejścia do publikacji nowych informacji na temat gry Dota 2. Zniesione zostały restrykcje dotyczące udostępniania wszelkich materiałów, a sam tytuł ma zostać wydany „tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Twórcy przyznają, że ich pierwotny plan był taki, aby następny rok spędzić na testowaniu wersji beta i powolnym dodawaniu nowych ulepszeń. Szybko zdali sobie jednak sprawę z tego, że „gracze chcą wreszcie w to zagrać” i nie odpowiada im ciągłe oczekiwanie na nadchodzący tytuł. „Dlatego doszliśmy do wniosku, że nasz początkowy plan był głupi” – czytamy na oficjalnym blogu gry.

Dota 2 ukaże się „tak szybko, jak to tylko możliwe”. Firma Valve znosi embargo - ilustracja #1

W związku z powyższym, deweloper chce jak najprędzej wypuścić swoje dzieło, nawet jeśli zawartość nie jest jeszcze w pełni skompletowana. Możemy się domyślać, że część atrakcji (m.in. dodatkowi bohaterowie) będzie dodawana dopiero po premierze. Wprawdzie nie zdecydowano się na podanie konkretnej daty debiutu, ale wszystko wskazuje na to, że dojdzie do niej szybciej, niż mogliśmy przypuszczać.

Pracownicy firmy Valve zrywają także z konserwatywnym podejściem w kwestii publikacji materiałów na temat swojej produkcji. Od tej pory gracze mogą udostępniać screeny, robić filmy, pisać wszystko, co im się podoba. Mowa przede wszystkim o testerach wersji beta, którzy dotychczas mieli spore ograniczenia w tej kwestii (co nie przeszkodziło w dużym wycieku informacji). Wygląda na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się wysypu nowych szczegółów.

Dota 2 to kontynuacja popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Studio Valve tworzy ten tytuł w ścisłej współpracy z IceFrogiem – współautorem oryginalnej modyfikacji. Produkcja przygotowywana jest wyłącznie z myślą o PC i stanowi połączenie elementów gry strategicznej oraz cRPG. Do jej premiery dojdzie najprawdopodobniej w 2012 roku.