Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2015, 11:00

autor: Luc

Dota 2 bije kolejny rekord – ponad 1,2 miliona grających jednocześnie

Popularność Dota 2 wciąż rośnie. Po niedawnym przekroczeniu miliona grających w tym samym czasie, produkcja Valve ponownie zaskakuje – tym razem w szczytowym okresie do klienta gry zalogowało się ponad 1,2 miliona fanów.

Grono fanów Dota 2 nieustannie się powiększa. - Dota 2 bije kolejny rekord – ponad 1,2 miliona grających jednocześnie - wiadomość - 2015-02-22
Grono fanów Dota 2 nieustannie się powiększa.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Was o niesamowitym wyniku, jaki udało się osiągnąć grze Dota 2 – milion zalogowanych w tym samym czasie to nie lada wyczyn, który osiągają jedynie nieliczne produkcje na PC. Oprócz m.in. League of Legends, w ostatnim czasie do tego grona dołączył także Minecraft, a od kilku dni na liście znajduje się także tytuł autorstwa Valve. Okazuje się jednak, że nie był to szczyt możliwości popularnej gry MOBA – kilkanaście godzin temu zalogowanych było jednocześnie 1,2 miliona osób.

Ponad 1,2 miliona grających w tym samym czasie mówi samo za siebie. - Dota 2 bije kolejny rekord – ponad 1,2 miliona grających jednocześnie - wiadomość - 2015-02-22
Ponad 1,2 miliona grających w tym samym czasie mówi samo za siebie.

W ten sposób tytuł nie tylko ustanowił swój nowy, własny rekord, ale i umocnił się na pozycji lidera na Steam. Druga najczęściej ogrywana produkcja to Counter-Strike: Global Offensive, której najlepszy rezultat to jednak „zaledwie” około 450 tysięcy jednocześnie grających. Wynik Dota 2 jest jeszcze bardziej imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość użytkowników korzystających z platformy Valve – niedawno udało się przebić rezultat rzędu 8,5 miliona zalogowanych w tym samym czasie, choć średnio ich liczba oscyluje w granicach 5-6 milionów osób. Oznaczałoby to, że przy przeciętnej liczbie 600 tysięcy grających, co 10 korzystający ze Steam rozgrywa właśnie spotkanie w Dota 2, a w szczytowym okresie proporcja ta sięga nawet jednego na ośmiu użytkowników.

Dota 2 to sieciowa gra z gatunku MOBA, w której dwie pięcioosobowe drużyny starają się zniszczyć bazę przeciwnika. Stanowiąca kontynuację popularnego moda do WarCraft III została stworzona przez Valve i od momentu premiery nieustannie okupuje pierwsze miejsce najczęściej ogrywanych produkcji na platformie Steam. W odróżnieniu od większości konkurencyjnych tytułów, udostępnia graczom wszystkich bohaterów bez konieczności ich odblokowywania lub kupowania – zamiast tego kładzie nacisk na sprzedaż kosmetycznych ulepszeń wyposażenia oraz elementy takie jak wygląd Kurierów. Gra dostępna jest jedynie na PC i funkcjonuje w modelu free-to-play.