Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2012, 10:48

autor: luckie

Dobra sprzedaż Sleeping Dogs w USA

Sleeping Dogs, czyli GTA na Dalekim Wschodzie, zanotował całkiem niezłą sprzedaż w USA. Gra osiągnęła do tej pory bardzo dobre wyniki na rynku brytyjskim oraz na platformie Steam, a teraz dowiedzieliśmy się, jak poradziła sobie w Ameryce.

Dobra sprzedaż Sleeping Dogs w USA - ilustracja #1
Widowiskowe walki wręcz to chleb powszedni w Sleeping Dogs

NPD, firma badająca rynek amerykański, podała, że Sleeping Dogs, sandboksowa gra akcji w stylu GTA, sprzedała się w USA w liczbie 172 tysięcy kopii. Pod uwagę wzięte zostały jedynie wersje na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, bowiem w Stanach Zjednoczonych pecetowe Sleeping Dogs nie doczekało się edycji pudełkowej. Warto też pamiętać, że jest to wynik z połowy miesiąca, jako że gra miała premierę 14 sierpnia. Darksiders II, który pojawił się na rynku tego samego dnia, osiągnął liczbę 247 tysięcy sprzedanych kopii w wersjach na wszystkie trzy platformy.

Na sukces produkcji składa się nie tylko sprzedaż w USA. W pierwszym tygodniu po premierze, Sleeping Dogs był najbardziej rozchwytywaną grą w Wielkiej Brytanii. Znalazł się również na trzecim miejscu listy bestsellerów na Steamie. Podana na Metacriticu średnia ocen tytułu w wersji PC wynosi 83. Jeśli macie ochotę sami przekonać się, czy gra rzeczywiście jest tak dobra jak mówią, sprawdźcie jej wersję demonstracyjną. Demo dostępne jest na platformie dystrybucji cyfrowej Steam oraz w usługach Xbox Live i PlayStation Store. W naszym kraju Sleeping Dogs w wersji z polskimi napisami wydała firma Cenega. Grę można nabyć w sklepie GRY-OnLine w cenach 99,90 złotych za wersję PC oraz 199,90 złotych za edycje konsolowe.

Dobra sprzedaż Sleeping Dogs w USA - ilustracja #2
Detektyw Wei Shen wyczynia rzeczy, o których nie śniło się niejednemu kaskaderowi

Stworzona przez studio United Front Games Sleeping Dogs to gra, która początkowo miała zaistnieć jako kontynuacja serii True Crime, ale po tym jak prawa do tytułu przejęła firma Square Enix, grę przemianowano na Sleeping Dogs. Rozgrywka prowadzona w otwartym świecie miasta Hongkong przypomina to, co znamy z serii Grand Theft Auto. Gracz wciela się w postać detektywa Wei Shena, który działając pod przykrywką stara się zinfiltrować niebezpieczną organizację przestępczą. Sleeping Dogs tętni akcją rodem z azjatyckich filmów sensacyjnych – nie zabrakło licznych pościgów, efektownej walki wręcz i wymian ognia.