Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2019, 18:35

Divinity: Original Sin 2 będzie wciąż rozwijane

Deweloperzy klasycznego RPG Divinity: Original Sin II, który zadebiutował w 2017 roku, potwierdzili po raz kolejny, że mają zamiar nadal rozwijać grę oraz jej uniwersum.

W tym miesiącu mijają już dwa lata od premiery Divinity: Original Sin II. Od tego czasu kolejna odsłona popularnego cyklu RPG-ów od belgijskiego studia Larian doczekała się definitywnej edycji na PC oraz portów na PlayStation 4, Xboksie One, a także Nintendo Switch. Poza licznymi usprawnieniami, aktualizacjami i łatkami, w tym roku gra wzbogacana jest też systematycznie o darmową zawartość pod postacią tzw. Gift Bagów, które współtworzone są przez polskie zespoły ze studiów Fool's Theory oraz Anshar. W rozmowie z serwisem PCGamesN dyrektor wydawniczy gry podkreślił, że w planach deweloperów znajdują się kolejne atrakcje dla posiadaczy Divinity: Original Sin II.

Tak. Na fanów czekają kolejne niespodzianki, zarówno w samej grze, jak i poza nią. Planujemy w niedalekiej przyszłości całą masę atrakcji, które są częścią tego, co wspólnie określamy mianem „extended universe” serii.(...).

Co może kryć się pod określeniem „extended universe”? Jak zwykle w tego typu przypadkach chodzi zapewne o książki, komiksy, gry planszowe lub mobilne, które powiązane są ze światem stworzonym na potrzeby serii. Od jakiegoś czasu znamy już nawet tytuł jednego ze spin-offów. Jest nim Divinity: Fallen Heroeszapowiedziana w marcu taktyczna strategia RPG na komputery PC, która tworzona przez jest przez duńskie studio Logic Artists. Jeżeli jednak chodzi o Divinity: Original Sin II, to nie powinniśmy już spodziewać się raczej żadnych istotnych i dużych nowości, takich jak np. rozszerzenia fabularne, które przygotowane byłyby bezpośrednio przez Larian. Deweloper pracuje bowiem obecnie nad trzecią odsłoną Baldur's Gate, która zapowiedziana została na początku czerwca tego roku. Z drugiej strony, inwestycja w świat Divinity sygnalizuje, że twórcy nie mają zamiaru zapominać o cyklu, który przyniósł im uznanie w oczach fanów RPG na całym świecie.

Oryginalna wersja Divinity: Original Sin II ukazała się we wrześniu 2017 roku. - Divinity: Original Sin 2 będzie wciąż rozwijane - wiadomość - 2019-09-22
Oryginalna wersja Divinity: Original Sin II ukazała się we wrześniu 2017 roku.
  1. Oficjalna strona gry Divinity: Original Sin II
  2. Recenzja gry Divinity: Original Sin II – RPG roku
  3. Divinity: Original Sin II – kompendium wiedzy