Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2019, 17:04

Studio Obsidian szuka ludzi do pracy nad wysokobudżetowym RPG

Studio Obsidian Entertainment szuka nowych deweloperów do pracy nad tajemniczą wysokobudżetową grą RPG. Produkcja ma być zbudowana na podstawie silnika Unreal Engine 4, posiadać tryb zabawy wieloosobowej, a jej akcja przedstawiona zostanie z perspektywy trzeciej i pierwszej osoby.

Amerykańskie studio Obsidian Entertainment przygotowuje się w tej chwili do zbliżającej się premiery The Outer Worlds, która została wyznaczona na 25 października tego roku. Od wielu miesięcy wiemy jednak, że zespół pracuje także nad kilkoma jeszcze nieujawnionymi projektami, które rozgrzewają wyobraźnię fanów dewelopera. Ostatnio opublikowane przez Obsidian ogłoszenia o pracę rzucają światło na przynajmniej jeden z nich.

Firma poszukuje w tej chwili dwunastu nowych specjalistów, którzy dołączą do jej liczącego już ponad dwieście osób zespołu. Zatrudnienie mogą znaleźć doświadczeni scenarzyści, graficy, a także programiści i projektanci interfejsu oraz systemów rozgrywki. Wszyscy oni mają pracować nad wysokobudżetowym RPG z segmentu AAA, którego akcja przedstawiona została z perspektywy trzeciej oraz pierwszej osoby. Tytuł zbudowany zostanie w oparciu o silnik Unreal Engine 4 (podobnie jak The Outer Worlds) i najpewniej posiadać będzie zmienny cykl dnia i nocy. Jeżeli chodzi o tryb walki, to ma on oferować możliwość toczenia potyczek zarówno w zwarciu, jak i na odległość. Co istotne, twórcy poszukują też programisty sieciowego, który zajmie się fundamentami zabawy wieloosobowej.

Pod koniec ubiegłego roku studio Obsidian Entertainment zostało kupione przez Microsoft. - Studio Obsidian szuka ludzi do pracy nad wysokobudżetowym RPG - wiadomość - 2019-09-22
Pod koniec ubiegłego roku studio Obsidian Entertainment zostało kupione przez Microsoft.

Nowe projekty Obsidianu będą współfinansowane przez firmę Microsoft, która w ubiegłym roku stała się właścicielem studia. Zespół po raz pierwszy w swojej historii otrzymał dzięki temu szansę, by pracować w niezwykle dogodnych dla siebie warunkach, nie obawiając się zanadto o finanse i dostępne zasoby, równocześnie posiadając prawie pełną kreatywną kontrolę nad przygotowywanymi grami. Microsoft liczy bowiem na to, że sprawdzeni i utytułowani deweloperzy zdywersyfikują i uatrakcyjnią jego katalog ekskluzywnych gier na pecety oraz konsole Xbox. Wielu fanów spodziewa się, że jednym z tajemniczych dzieł Obsidianu będzie sequel The Outer Worlds. Na pierwsze konkretne informacje o nowych tytułach będziemy musieli jednak poczekać przynajmniej do czasu przyszłorocznej oficjalnej prezentacji następcy Xboksa One.

  1. Oficjalna strona Obsidian Entertainment