Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 18:55

Zapowiedziano taktyczną grę Divinity Fallen Heroes

Zespoły Larian Studios i Logic Artists zapowiedziały Divinity: Fallen Heroes - taktyczny spin-off uznanej serii gier RPG. Gra pozwoli odwiedzić dotychczas nieznane regiony Rivellonu i będzie kontynuowała opowieść z Divinity: Original Sin 2.

Taktyczne Divinity ukaże się do końca roku. - Zapowiedziano taktyczną grę Divinity Fallen Heroes - wiadomość - 2019-03-28
Taktyczne Divinity ukaże się do końca roku.

Czekacie na pełnoprawną kontynuację Divinity: Original Sin II? Nie Wy jedni, ale tak Wam, jak i nam najwyraźniej jeszcze przyjdzie na nią poczekać. Zespół Larian Studios zapowiedział Divinity: Fallen Heroes i choć gra będzie kontynuować wątki z dwójki, będzie to nieco odmienna produkcja. Tytuł tworzony we współpracy z duńskim Logic Artists ma być mieszanką RPG z elementami taktycznymi. W grze odwiedzimy dotychczas nieznane regiony Rivellonu na pokładzie statku Pani Zemsta, który mogliśmy zwiedzić w poprzedniej produkcji. W ten sposób przemierzymy pustynne Imperium Jaszczurów oraz śnieżne Królestwo Krasnoludów.

Na wyprawę w nowe zakątki udamy się wraz z oddziałami żołnierzy oraz drużyną bohaterów, wśród których znajdziemy starych znajomych pokroju Malady i Ifana Ben-Mezdy, ale też zupełnie nowe postacie. Przed każdą z ponad sześćdziesiąt misji będziemy mogli wybrać spośród więcej niż trzydziestu typów jednostek, dysponujących około dwustoma różnymi umiejętnościami. W trakcie gry otrzymamy też szansę na zrekrutowanie unikalnych oddziałów weteranów, którzy mogą okazać się ogromną pomocą w walce. Jednak nie obejdzie się bez ryzyka: jeśli stracimy te jednostki, znikają one z gry na stałe. Lepiej więc zachować ostrożność przy korzystaniu z pomocy tych zawadiaków. Jeśli już o mowa traceniu sojuszników, również bohaterowie nie będą nam bezgranicznie oddani. W trakcie zabawy będziemy musieli zarządzać naszą załogą przez prowadzenie z nią rozmów. Wybory podjęte w trakcie tych konwersacji wpłyną na relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami i wygląda na to, że nierozważne decyzje mogą doprowadzić do utraty herosów.

W Divinity: Fallen Heroes znajdziemy znane elementy, ale pojawi się też sporo nowości.

Z innych nowości wypada dodać, że w Divinity: Fallen Heroes pojawi się broń palna. Dostęp do niej zapewne uzyskamy poprzez rozwój technologii, które wspomogą nas w walce oraz odblokują nowe funkcje Pani Zemsty. Pomocne okażą się też artefakty dla herosów, dzięki którym łatwiej poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami, na przykład kolejnym efektem podłoża – siarką. Prócz tego w grze znajdziemy nowy ekwipunek i zdolności, a także – jak zwykle w produkcjach Larian Studios – tryb kooperacji dla dwóch graczy. Divinity: Fallen Heroes ukaże się jeszcze w tym roku na „wielu platformach”. Wcześniej jednak możemy liczyć na materiały z gry, jako że twórcy zaprezentują wczesną wersję produkcji jutro w ramach trwających targów PAX East 2019.