Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2019, 19:20

autor: Ender

Nowy zwiastun The Angry Birds Movie 2

W sieci pojawił się nowy zwiastun debiutującego latem tego roku filmu The Angry Birds Movie 2. Jest to druga kinowa adaptacja popularnej gry mobilnej, która narodziła się w 2009 roku.

Studio Sony Pictures Entertainment opublikowało pierwszy zwiastun animowanej komedii The Angry Birds Movie 2, opartej na przebojowej serii gier mobilnych Angry Birds. W filmie, który zadebiutuje w kinach latem tego roku, zobaczymy ponownie bohaterów pierwszej części. Wraz z przebiegłymi świniami będą musieli oni stawić czoła zupełnie nowemu i niespodziewanemu zagrożeniu. Rychłe wejście na ekrany kinowe produkcji może dziwić, tym bardziej, że popularność produkcji studia Rovio Etertainment jest w tej chwili znikoma. Warto jednak zaznaczyć, że oryginalne The Angry Birds Movie, które pojawiło się w 2016 roku, zarobiło na świecie w sumie 352 miliony dolarów, przy budżecie wynoszącym zaledwie 73 miliony. Z biznesowego punktu widzenia debiut kontynuacji był więc kwestią czasu.

Angry Birds jest jednym z największych mobilnych fenomenów w branży elektronicznej rozrywki. Pierwszy tytuł z serii ukazał się w 2009 roku. W przeciągu kilku lat deweloperzy z fińskiego Rovio Entertainment wypuścili kilkanaście kolejnych odsłon i wariantów gry na wszystkie najpopularniejsze platformy sprzętowe. Marka przynosiła wówczas ogromne zyski, także dzięki licencjom na sprzedaż gadżetów oraz wykorzystanie wizerunku głównych bohaterów cyklu. Studio w szybkim tempie rozrosło się do ogromnych i trudnych do utrzymania rozmiarów. Twórcy liczyli na dalszy rozwój serii, chcieli budować parki rozrywki oraz rozwijać inne multimedialne projekty. Pierwszy film kinowy z 2016 roku jest efektem i pozostałością po tych ambitnych planach, które zostały okrojone przez spadek zainteresowania marką.

W filmie ptaki oraz świnie będą musiały połączyć siły, by pokonać nowe zagrożenie. - Nowy zwiastun The Angry Birds Movie 2 - wiadomość - 2019-03-27
W filmie ptaki oraz świnie będą musiały połączyć siły, by pokonać nowe zagrożenie.