Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2011, 10:03

autor: Adrian Werner

DiRT 3 dostanie własny tryb zombie

DiRT 3 to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących pozycji wśród zapowiedzianych na ten rok gier wyścigowych. W najnowszym wywiadzie jej twórcy wyjaśnili, jakich ulepszeń możemy spodziewać się jeśli chodzi o grafikę i fizykę jazdy oraz ujawnili wieloosobowy tryb zombie.

DiRT 3 to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących pozycji wśród zapowiedzianych na ten rok gier wyścigowych. W najnowszym wywiadzie jej twórcy wyjaśnili, jakich ulepszeń możemy spodziewać się jeśli chodzi o grafikę i fizykę jazdy oraz ujawnili wieloosobowy tryb zombiakowy.

DiRT 3 dostanie własny tryb zombie - ilustracja #1

Celem autorów było zwiększenie realizmu jazdy, dlatego środek ciężkości samochodów został umieszczony wyżej niż dotychczas, dzięki czemu podczas zakrętów ich waga wpływa teraz na zachowanie pojazdu w ten sam sposób co w rzeczywistości. Jeśli chodzi o oprawę wizualną to dodano efekty pogodowe oraz wprowadzono cykl dnia i nocy. By zapewnić grafice odpowiedni poziom realizmu twórcy wykonali ponad 50 tysięcy zdjęć każdej lokacji mającej znaleźć się w grze.

DiRT 3 zadowolić ma zarówno prawdziwych fanów rajdów samochodowych, jak i graczy, którzy nie są miłośnikami tej dyscypliny. Dla tych drugich Codemasters szykuje sporo zwariowanych trybów wieloosobowych, które pozwolą m.in. bawić się w berka czy chowanego. Najciekawiej zapowiada się jednak tryb zombiakowy. W nim jeden kierowca zaczyna jako martwiak, którego łatwo będzie można rozpoznać po gnijącej zielonej karoserii. Jego zadaniem ma być oczywiście zainfekowanie pozostałych graczy. Co ciekawe, początkowo autorzy zamierzali wprowadzić na tory autentyczne chodzące trupy, ale firmy udzielające licencji nie chciały by produkowane przez nich samochody rozjeżdżały istoty przypominające ludzi.

DiRT 3 dostanie własny tryb zombie - ilustracja #2

Innym ciekawym bonusem jest tryb Gymkhana. Inspirowany jest on wyczynami kierowcy Kena Blocka, którego dokonania można obejrzeć na jego kanale Youtube. W skrócie zabawa polegać ma na wykonywaniu samochodem szalonych i wyjątkowo trudnych manewrów na gęsto wypełnionym przeszkodami torze. Gra zaoferuje ponadto rozbudowany aspekt społecznościowy pozwalający m.in. na publikację półminutowych filmików pokazujących zdobywane przez nas Osiągnięcia czy bite rekordy.

Przypomnijmy na koniec, że dwa dni temu Codemasters ogłosiło, że DiRT 3 zadebiutuje na rynku już 24 maja tego roku. Gra pojawi się pojawi się jednocześnie na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz na komputerach osobistych.