Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2010, 13:05

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Demo Just Cause 2 - zawartość i termin publikacji

Ponad 90 kilometrów kwadratowych pustyni z miastami, siedliskami, bazami wojskowymi i lotniskami, a do tego pełna swoboda poczynań głównego bohatera – tak w skrócie prezentować ma się demonstracyjna wersja gry akcji Just Cause 2.

Ponad 90 kilometrów kwadratowych pustyni z miastami, siedliskami, bazami wojskowymi i lotniskami, a do tego pełna swoboda poczynań głównego bohatera – tak w skrócie prezentować ma się demonstracyjna wersja gry akcji Just Cause 2.

Choć datę premiery kontynuacji przygód Rico Rodrigueza znamy już od kilku miesięcy, dopiero dzisiaj Mike Oldman, community manager Square Enix London Studios (wydawca gry), ujawnił datę premiery zapowiedzianej na początku lutego demonstracyjnej wersji gry. Ważące około 1,4 GB demo można będzie pobrać już 4 marca poprzez Xbox Live, PlayStation Network oraz Steam.

Redakcji fanowskiego serwisu Panau Island udało się także wydobyć od community managera dawnego Eidosu, kilka informacji na temat zawartości demonstracyjnej wersji gry tworzonej przez szwedzką firmę Avalanche Studios.

Dobra wiadomość jest taka, że autorzy Just Cause 2 zamierzają dostarczyć graczom próbkę pełni możliwości gry. Oznacza to, że Ricko Rodriquez, główny bohater, będzie dysponował takimi samymi kaskaderskimi umiejętnościami jak w pełnej wersji gry. W demie przewidziano jedną złożoną misję do wykonania, wyścig oraz kilka innych sposobności do siania chaosu, w czym na pewno pomocny będzie spory arsenał broni i pojazdów.

Demo Just Cause 2 - zawartość i termin publikacji - ilustracja #1

W wersji demonstracyjnej Just Cause 2 zaznajomimy się z pustynnym krajobrazem.

Najważniejsze ograniczenie wersji demonstracyjnej to dostępny obszar ok. 90 km2. Zaledwie tyle, bo akcja całej gry rozgrywać się będzie na terenie około 1000 km2. Oldman zapewnia jednak, że to w zupełności wystarczy, by poczuć frajdę z grania w Just Cause 2.

- Demo da wam dobry pokaz tego, co oferuje gra – przekonuje community manager Square Enix London Studios. - Naprawdę chcemy, żebyście grali raz za razem, starając się wyciągnąć z gry ile tylko potraficie. Jeśli przykładowo nie chcecie wykonywać misji, nie musicie. Z pewnością znajdziecie coś innego, co was zajmie.

Just Cause 2 ukaże się w Europie 26 marca (w Polsce nakładem Cenega Poland). Gra wydana zostanie w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputery PC. W przypadku tej ostatniej platformy, z uwagi na wykorzystany silnik graficzny Avalanche 2.0 Engine, wymagający kart graficznych z obsługą bibliotek DirectX 10, do prawidłowego działania gry konieczny będzie system operacyjny Windows Vista lub Windows 7. Niepotwierdzone, ale niemal stuprocentowo pewne jest, że dotyczy to także wersji demonstracyjnej.