Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2010, 10:05

autor: Maciej Śliwiński

Demo Just Cause 2 bije rekordy

Od premiery dema Just Cause 2 minęło dwa tygodnie i jak się okazuje, wersja demonstracyjna zapowiedzianej na koniec marca produkcji bije wszelkie rekordy popularności.

Od premiery dema Just Cause 2 minęło dwa tygodnie i jak się okazuje, wersja demonstracyjna zapowiedzianej na koniec marca produkcji bije wszelkie rekordy popularności.

Demo Just Cause 2 bije rekordy - ilustracja #1

Od 4 marca demo tej przygodowej gry akcji od Avalanche Studios pobrano ponad 2 miliony razy. O ile ta liczba może jeszcze nie robić wielkiego wrażenia, to pozostałe statystyki, które opublikowali przedstawiciele studia, są zdecydowanie ciekawsze. Na terenie obejmującym ponad 90 kilometrów kwadratowych, który został udostępniony w demie, gracze przy użyciu rozmaitych pojazdów przejechali czterokrotnie odległość jaką trzeba pokonać podróżując z Ziemi na Księżyc i z powrotem.

Populacja wysepki Panau, na której osadzona jest akcja Just Cause 2 w czasie trwania dema zmniejszyła się o około 30 milionów. 2,5 miliona mieszkańców zginęło od headshotów, 27 tysięcy straciło żywot od ataków bronią ręczną, a ponadto skradziono blisko milion samochodów. Na koniec – użytkownicy w trakcie skoków typu BASE, charakterystycznych dla tej produkcji, przelecieli łączny dystans odpowiadający odległości równej dwukrotnej średnicy kuli ziemskiej.

Just Cause 2 swoja premierę będzie miało już 26 marca i śmiało można założyć, że statystyki na krótko po premierze pełnej wersji gry, będą jeszcze bardziej imponujące. W ich kontekście warto przypomnieć, że zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o tym, że twórcy gry poważnie rozważają stworzenie strony, na której gracze mogliby umieszczać swoje wyniki i rekordy. Warto również pamiętać, że produkcji Avalanche Studios nie uruchomimy na komputerach z Windowsem XP.