Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2010, 08:41

Demo H.A.W.X. 2 już w przyszłym tygodniu

Premiera zręcznościowej gry lotniczej Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 zbliża się coraz większymi krokami. Jednak zanim pudełka z tą produkcją wylądują na półkach sklepowych gracze dostaną okazję wypróbowania wersji demonstracyjnej.

Premiera zręcznościowej gry lotniczej Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 zbliża się coraz większymi krokami. Jednak zanim pudełka z tą produkcją wylądują na półkach sklepowych gracze dostaną okazję wypróbowania wersji demonstracyjnej.

 

Demo H.A.W.X. 2 już w przyszłym tygodniu - ilustracja #1

 

Firma Ubisoft (wydawca gry) ogłosiła, że demo zostanie wypuszczone 16 sierpnia na Xboksa 360 oraz jeden dzień później na PlayStation 3. Niestety, pomimo, że Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 tworzony jest również na PC oraz Wii nie podano żadnych informacji o wersjach demonstracyjnych na te dwie platformy, więc nie wiemy, czy takowe w ogóle są w planach, a jeśli tak to kiedy się ukażą.

W demie zawarte zostaną dwie misje dla pojedynczego gracza:

  • Interception Course – wcielamy się w rosyjskiego pilota, którego wysłano z misją przechwycenia skradzionych samolotów. Wszystko toczyć się będzie wysoko nad górami Kaukazu i ma stanowić ważny rozdział w wielonarodowej filmowej fabule, która zostanie opowiedziana w Tom Clancy’s H.A.W.X. 2.
  • Seek and Destroy – tu z kolei zagramy amerykańskim pilotem i członkiem elitarnego szwadronu US. HAWX. Jego oddział zostaje wysłany do Afryki, gdzie szybkim atakiem ma zdusić lokalny konflikt, który ma potencjał rozprzestrzenić się na cały kontynent. Misja toczyć się będzie pod osłoną nocy. Wystartujemy z lotniskowca i przeprowadzimy precyzyjne ataki bombowe przeciwko lokalnym przemytnikom broni.

 

Demo H.A.W.X. 2 już w przyszłym tygodniu - ilustracja #2

 

Premiera Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 nastąpić ma Europie już 3 września, podczas gdy koledzy zza oceanu będą musieli poczekać do 7 września. Gra ukaże się w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem edycji na tą ostatnią platformę, to warto wpierw zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, by mieć pewność, że wasz komputer podoła temu zadaniu. Polecamy też lekturę naszej zapowiedzi tego tytułu.

Po niedawnym ogłoszeniu powrotu króla zręcznościowych gier lotniczych w postaci Ace Combat: Assault Horizon entuzjazm w stosunku do premiery Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 mógł zapewne trochę zmaleć, ale pamiętajmy, że najnowsza produkcja Namco pojawi się dopiero w przyszłym roku. Ponadto, tworzona jest tylko na PlayStation 3 i Xboksa 360. Na PC i Wii gra Ubisoftu nie będzie mieć praktycznie żadnej mocnej konkurencji. Na konsoli Nintendo rzadko goszczą ostatnio jakiekolwiek wysokiej jakości gry lotnicze, a na komputerach ta tematyka zdominowana jest przez skomplikowane symulatory stawiające na maksymalny realizm.