Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2010, 18:50

Ubisoft opóźnia premierę H.A.W.X. 2 w wersjach na PC, PS3 i Wii

Dosyć nieoczekiwanie francuska firma Ubisoft poinformowała o opóźnieniu premiery zręcznościowego symulatora lotu Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 w wersjach na PlayStation 3, PC oraz Wii. Jedyną edycją, która trafi do sklepów zgodnie z planem, czyli 3 września, będzie odsłona na Xboksa 360.

Dosyć nieoczekiwanie francuska firma Ubisoft poinformowała o opóźnieniu premiery zręcznościowego symulatora lotu Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 w wersjach na PlayStation 3, PC oraz Wii. Jedyną edycją, która trafi do sklepów zgodnie z planem, czyli 3 września, będzie odsłona na Xboksa 360.

Ubisoft opóźnia premierę H.A.W.X. 2 w wersjach na PC, PS3 i Wii - ilustracja #1

Najmniejsze powody do narzekań mają przy tym posiadacze najnowszej stacjonarnej platformy Sony, gdyż wersja na ich konsolę zaliczy tylko tygodniowy poślizg (europejska premiera odbędzie się zatem 10 września).

Nieco dłużej poczekają użytkownicy pecetów, którym będzie dane przetestować kontynuacja całkiem udanego H.A.W.X. 1 października bieżącego roku (zainteresowani gracze mają zatem trochę więcej czasu na dokonanie ewentualnego upgrade’u sprzętu).

W większe pokłady cierpliwości muszą uzbroić się właściciele Wii. H.A.W.X. 2 na tę platformę zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale tego roku. Brak dokładnego terminu premiery oznacza, że najprawdopodobniej stanie się to jeszcze później niż w przypadku wersji PC.

Ubisoft nie pokwapił się przy tym o podanie przyczyn takiego stanu rzeczy. Z uwagi na fakt, że sytuacja jest dosyć nadzwyczajna, ciężko nam również zasugerować jakieś rozsądne rozwiązanie.

Ubisoft opóźnia premierę H.A.W.X. 2 w wersjach na PC, PS3 i Wii - ilustracja #2

Przy okazji przypominamy, że w ofertach Xbox Live i PlayStation Network przed kilkoma dniami zadebiutowała zapowiedziana przed tygodniem wersja demonstracyjna H.A.W.X. 2. Umożliwia ona przetestowanie dwóch misji przeznaczonych dla pojedynczego gracza: Interception Course, w której wcielamy się w postać rosyjskiego pilota i bierzemy udział w walkach nad górami Kaukazu, a także Seek and Destroy z amerykańskim asem przestworzy w roli głównej (akcja ma miejsce Afryce, a gracz startuje do zmagań z pokładu lotniskowca).

Na koniec polecamy Waszej uwadze test grywalnej wersji Tom Clancy’s H.A.W.X. 2, który zamieściliśmy na naszych łamach pod koniec ubiegłego miesiąca.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej