Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2010, 09:14

Ruszyła otwarta beta Clone Wars Adventures

Niecałe trzy miesiące temu pisaliśmy o ujawnieniu Clone Wars Adventures, czyli casualowego darmowego MMO osadzonego w realiach Gwiezdnych Wojen. Dziś natomiast wszystko zainteresowani wypróbowaniem tej produkcji mogą to zrobić biorąc udział w rozpoczętych otwartych beta testach.

Niecałe trzy miesiące temu pisaliśmy o ujawnieniu Clone Wars Adventures, czyli casualowego darmowego MMO osadzonego w realiach Gwiezdnych Wojen. Dziś natomiast wszyscy zainteresowani wypróbowaniem tej produkcji mogą to zrobić biorąc udział w rozpoczętych właśnie otwartych beta testach.

 

Ruszyła otwarta beta Clone Wars Adventures - ilustracja #1

 

Wystarczy udać się na oficjalną stronę, zarejestrować, a następnie poczekać na emaila potwierdzającego przyjęcie do trwających testów. Wersja beta oferuje możliwość zagrania postacią z trzech ras - do wyboru są ludzie, klony oraz twi'lekowie. Każda z nich posiada wersję męską i kobiecą, a dodatkowo mamy jeszcze pewną kontrolę nad wyglądem naszego wirtualnego alter ego. Gra inicjowana jest z poziomu przeglądarki i wymaga wpierw zainstalowania odpowiedniej wtyczki. Clone Wars Adventures wspiera na razie tylko Firefoxa, Chrome oraz Internet Explorera (od wersji 8 wzwyż). Grafika jest w pełni trójwymiarowa i choć nie zachwyci nikogo, kto obejrzał filmiki z Old Republic czy Force Unleashed II, to pewien swój urok ma i jednocześnie do płynnego działania wymaga naprawdę skromnego sprzętu.

Zgodnie z nazwą całość oparto na telewizyjnym serialu animowanym Gwiezdne wojny: Wojny klonów, który choć cieszy się sporym uznaniem widzów nie miał jednak do tej pory szczęścia do interaktywnych adaptacji. Miejmy nadzieję, że Clone Wars Adventures uda się wymazać z pamięci fanów olbrzymią porażkę, jaką okazała się gra Republic Heroes.

 

Ruszyła otwarta beta Clone Wars Adventures - ilustracja #2

 

Clone Wars Adventures tworzony jest przez Sony Online Entertainment i pomimo, że jest produkcją MMO osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen to nie stanowić będzie bezpośredniej konkurencji dla tworzonego przez Bioware Star Wars: The Old Republic ponieważ oba te tytuły maja zupełnie inny charakter i docelową klientelę.

Clone Wars Adventures zaprojektowany został na modłę Free Realms. Jest więc casualowym MMO, niewymagającym opłacania żadnego abonamentu (choć taka opcja również się pojawi i zapewni dodatkowe atrakcje), ale za to posiadającym rozbudowane wsparcie dla mikro-transakcji. Całość przeznaczona jest raczej dla młodszych odbiorców oraz niedzielnych graczy, choć zapewne spodoba się również wielu innym osobom, zwłaszcza, jeśli są fanami uniwersum stworzonego przez George Lucasa. Zabawa opiera się głownie na mini gierkach odpowiednio dopasowanych do realiów tego świata. Przykładem niech będą wyzwania logiczne polegające na dopasowaniu kolorystycznym kamyków, co ma pozwolić nam dostroić kryształy potrzebne do stworzenia miecza świetlnego. W pełnej wersji znaleźć się mają m.in. wyścigi, pojedynki szermiercze, programowanie robotów, tower defense, karcianki oraz bitwy w kosmosie.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że według ostatnich zapowiedzi gra ma wystartować już 15 września tego roku, więc zainteresowanym wzięciem udziału w beta testach radzimy się pospieszyć.