Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 09:00

autor: Sarge

Data premiery darmowej gry MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła datę wydania gry MMO Clone Wars Adventures pozwalającej zwiedzać wirtualne uniwersum Gwiezdnych Wojen wraz z tysiącami innych fanów sagi.

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła datę wydania gry MMO Clone Wars Adventures pozwalającej zwiedzać wirtualne uniwersum Gwiezdnych Wojen wraz z tysiącami innych fanów sagi.

Dotychczas tytuł ten był zapowiadany na końcówkę bieżącego roku. Okazało się jednak, że premiera nastąpi nieco wcześniej, a konkretnie 15 września. Ma to związek z rozpoczęciem trzeciego sezonu serialu animowanego Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, na podstawie którego gra została stworzona. Na ekrany telewizorów ma on trafić 17 września, więc wydanie gry dwa dni wcześniej ma w znaczący sposób pomóc w promocji serialu.

Data premiery darmowej gry MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen - ilustracja #1

Rozgrywka w Clone Wars Adventures jest darmowa, ale chcąc wykorzystać wszystkie jej możliwości, będziemy zmuszeni do skorzystania z systemu mikrotransakcji. Wiele różnych przedmiotów w tej pozycji będzie można kupić za wirtualną walutę Station Cash, którą wymienimy za prawdziwe pieniądze.

Dla graczy z Ameryki Północnej przygotowano też opcjonalną miesięczną subskrypcję rozszerzającą możliwości gracza i odblokowującą kolejne grywalne postacie. Za taki abonament trzeba będzie płacić 5.99$ (ok. 18zł bez podatku VAT) miesięcznie. Trudno na tę chwilę jednak powiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja z jego dostępnością w Europie.

Produkcja Sony Online Entertainment powinna przyciągnąć sporą rzeszę fanów z racji na dużą popularność wspomnianego serialu animowanego oraz możliwość gry zupełnie za darmo. Twórcy nie ukrywają, że kierują swoje dzieło przede wszystkim do graczy casualowych, a także oszczędzają jak najbardziej na oprawie graficznej, by pozycja ta dała się uruchomić nawet na nieco starszych komputerach. Po więcej informacji na temat Clone Wars Adventures zapraszamy na oficjalną stronę tego tytułu.