Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2010, 09:19

autor: Jiker

Data rozpoczęcia beta-testów Final Fantasy XIV i zapowiedź nowych scenariuszy do FFXI

Przedstawiciele firmy Square Enix ujawnili datę startu zamkniętych beta-testów sieciowej gry Final Fantasy XIV. Zapowiedzi doczekały się ponadto trzy nowe scenariusze do Final Fantasy XI – pierwszej produkcji z gatunku MMO osadzonej w uniwersum FF.

Przedstawiciele firmy Square Enix ujawnili datę startu zamkniętych beta-testów sieciowej gry Final Fantasy XIV. Zapowiedzi doczekały się ponadto trzy nowe scenariusze do Final Fantasy XI – pierwszej produkcji z gatunku MMO osadzonej w uniwersum FF.

Data rozpoczęcia beta-testów Final Fantasy XIV i zapowiedź nowych scenariuszy do FFXI - ilustracja #1

Final Fantasy XIV

Beta Final Fantasy XIV wystartuje już 11 marca. Testy będą miały charakter zamknięty, w związku z czym początkowo wezmą w nich udział wyłącznie te osoby, które w grudniu ubiegłego roku zdecydowały się na wypełnienie i wysłanie do Square Enix formularza zgłoszeniowego.

W pierwszym rzucie do bety dopuszczona zostanie ledwie garstka spośród wszystkich chętnych. Pozostałe zainteresowane osoby dołączą do nich w kolejnych etapach trwania bety. Warto również pamiętać, że testy obejmą – przynajmniej na początku – wyłącznie pecetową edycję Final Fantasy XIV. Beta wersji na konsolę PlayStation 3 zostanie uruchomiona nieco później.

Pełna wersja Final Fantasy XIV zostanie udostępniona w obu wspomnianych wyżej odsłonach jeszcze w 2010 roku. Produkcja zapowiada się bardzo interesująco – ma zaoferować fanom MMO nie tylko rozbudowany świat i efektowną oprawę audiowizualną (ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Nobuo Uematsu), ale również tradycyjne, miesięczne opłaty abonamentowe. Według niepotwierdzonych dotąd plotek FFXIV ma szansę trafić na Xboksa 360.

Data rozpoczęcia beta-testów Final Fantasy XIV i zapowiedź nowych scenariuszy do FFXI - ilustracja #2

Ponadto firma Square Enix zapowiedziała trzy nowe scenariusze do pecetowej wersji funkcjonującego już niemal osiem lat Final Fantasy XI. Mamy tu na myśli dodatki o tytułach Vision of Abyssea, Scars of Abyssea oraz Heroes of Abyssea, które trafią do sprzedaży za pośrednictwem platformy PlayOnline Viewer odpowiednio w czerwcu, wrześniu oraz grudniu (w cenie 9,99 dolarów każdy). Należy przy tym pamiętać, że aby móc przetestować ową zawartość gracz będzie musiał być posiadaczem rozszerzeń Rise of the Zilart oraz Wings of the Goddess.

Data rozpoczęcia beta-testów Final Fantasy XIV i zapowiedź nowych scenariuszy do FFXI - ilustracja #3

Oś czasu z informacji na temat Vision of Abyssea, Scars of Abyssea oraz Heroes of Abyssea.

Każdy ze scenariuszy otworzy przed graczem nowe obszary do eksploracji – oferujące dostęp nie tylko do nowych przeciwników, ale i misji, questów oraz nagród. Dodatkowo z każdą kolejną publikacją Square Enix zwiększać będzie maksymalny poziom doświadczenia bohatera. Warto również odnotować, że jeszcze w tym miesiącu FFXI doczeka się sporej aktualizacji, która wprowadzi m.in. nowe zadania i przedmioty.

Poprzedni MMORPG produkcji Square Enix ukazał się jeszcze w 2002 roku na konsolę PlayStation 2 i komputery osobiste. Przez wszystkie te lata gra doczekała się czterech dużych dodatków oraz reedycji na Xboksa 360. W ramach FFXI założone zostały ponad dwa miliony kont.