Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2009, 20:05

autor: Vercetti

Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły

Nie ukazało się jeszcze Final Fantasy XIII, a Square Enix coraz silniej promuje kolejną, stricte sieciową, odsłonę serii. Japońskie studio dokonało właśnie aktualizacji oficjalnej witryny FF XIV, odsłaniając tym samym nowe szczegóły na temat nadchodzącego MMORPG.

Nie ukazało się jeszcze Final Fantasy XIII, a Square Enix coraz silniej promuje kolejną, stricte sieciową, odsłonę serii. Japońskie studio dokonało właśnie aktualizacji oficjalnej witryny FF XIV, odsłaniając tym samym nowe szczegóły na temat nadchodzącego MMORPG.

Na początek firma rozwiała wątpliwości co do pojawienia się opłat abonamentowych za możliwość gry w nowego Finala. Niewiadomą pozostaje wciąż wysokość kwot, jakie będzie trzeba uiszczać za obecność w wirtualnym świecie, ale do przyszłorocznej premiery FF XIV Square z pewnością niejednokrotnie jeszcze o tym przypomni.

Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły - ilustracja #1

Na stronie znalazły się również informacje dotyczące klas postaci, jakie będzie można przypisywać bohaterom. Każdy z graczy będzie mógł rozwijać swego podopiecznego w czterech dyscyplinach (War, Magic, Land i Hand), ukierunkowanych odpowiednio na walkę, posługiwanie się czarami, gromadzenie surowców oraz wkład w uprzemysłowienie miast. Każda z istot będzie mogła uczyć się wybranych umiejętności bądź też opanować cały zestaw cech charakterystycznych dla danej klasy.

Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły - ilustracja #2

Podczas misji gracze będą mogli korzystać z przypominających wyglądem karty, metalowych płytek (Guildleves), zapewniających dostęp do zamkniętych lokacji, teleportów, specjalnych dóbr czy możliwości negocjacji z wrogami. Karty przydzielane będą przed rozpoczęciem questów, a użytkownik sam wybierze te, które jego zdaniem przydadzą mu się najbardziej.

Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły - ilustracja #3

Final Fantasy XIV pozwoli odbiorcom zarówno na starcia z przeciwnikami, jak też szereg innych aktywności, począwszy od łowienia ryb, a na wykuwaniu zbroi skończywszy. Cała akcja dziać się będzie w odległych od siebie miastach krainy Eorzea (m.in. w Ul’dah, Limsy Lominsy i Gridanii), do których dotrzemy przy użyciu kryształowych teleportów o nazwie Aetheryte.

Final Fantasy XIV z miesięcznymi opłatami, znamy kolejne szczegóły - ilustracja #4

Wśród ras, jakie spotkamy w czasie swoich przygód, pojawią się stylizowane na elfy istoty Elezen, dziecięce Lalafelle, przerośnięci przedstawiciele Roegadyn, podobne do kotów Miqo’te oraz zwykli ludzie – Hyur. Wszyscy będą chodzić po Eorzei w rytm muzyki napisanej przez Nobuo Uematsu, a kontrolę nad nimi obejmiemy w 2010 r. - na pecetach i konsolach PlayStation 3. Twórcy biorą też pod uwagę wydanie gry na X360, ale ostateczne decyzje w tej sprawie nie zostały dotąd podjęte.

  1. Oficjalna strona Final Fantasy XIV

Ostatnia aktualizacja: 2009-08-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.