Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2011, 12:50

autor: Sarge

Czy BioWare ujawni twarz Tali w grze Mass Effect 3?

Pracownicy studia BioWare być może zdecydują się na ujawnienie twarzy Tali w Mass Effect 3 - taki wniosek można wysunąć po lekturze nowego wywiadu z twórcami.

Firma BioWare cały czas zastanawia się nad ujawnieniem twarzy Tali – jednej z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek w uniwersum Mass Effect. W poprzednich częściach przez cały czas nosiła specjalny hełm. Gracze ciągle liczą na jego zdjęcie.

W tej sprawie w wywiadzie dla serwisu CVG wypowiedział się Derek Watts, dyrektor artystyczny Mass Effect 3. Powiedział, że przed twórcami stoi niełatwe zadanie, bo nie da się zadowolić wszystkich fanów. Nawet jeśli deweloper zdecyduje się odsłonić twarz Tali, część odbiorców może być niezadowolona. Wszystko dlatego, że każdy ma inne oczekiwania co do urody quarianki.

Czy BioWare ujawni twarz Tali w grze Mass Effect 3? - ilustracja #1

Watts przyznaje, że w BioWare wciąż ucieka od tego tematu i gdy tylko rozpoczyna się jakaś debata, autorzy postanawiają odłożyć ją na później. Rozmówca CVG zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w końcu trzeba będzie podjąć odpowiednią decyzję. Trudno powiedzieć czy twórcy są teraz bliżsi idei dalszego ukrywania oblicza bohaterki, czy raczej jego ujawnienia.

Mass Effect 3 zadebiutuje 6 marca 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej trzy dni później w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i w naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska.