Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 13:28

autor: Frozen

Cyberpunk 2077 bez mikrotransakcji i trybu battle royale

CD Projekt Red za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział na kilka pytań nurtujących graczy. Osoby, które obawiały się, że Cyberpunk 2077 będzie obfitował w mikropłatności, a główną atrakcją gry będzie tryb battle royale, mogą odetchnąć z ulgą. Obu tych rzeczy zabraknie w nowej produkcji twórców Wiedźmina.

Ekskluzywności dla Epic Games Store również nie będzie. - Cyberpunk 2077 bez mikrotransakcji i trybu battle royale - wiadomość - 2019-02-20
Ekskluzywności dla Epic Games Store również nie będzie.

Cyberpunk 2077 budzi olbrzymie emocje wśród graczy. Docierające do nas wieści na temat tego tytułu często zdają się być nazbyt piękne, aby były prawdziwe. Nic zatem dziwnego, że wiele osób stara się odnaleźć w tym wszystkim jakiś haczyk. Niedawna afera związana z Metro Exodus zapaliła lampkę alarmową w głowach graczy – a co jeśli Cyberpunk 2077 również stanie się tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store? Chociaż to raczej bezzasadne obawy (CD Projekt ma swój własny sklep GOG.com – dlaczego firma miałaby zawierać umowę na wyłączność z cudzą platformą?), to studio na wszelki wypadek oficjalnie oznajmiło, że tytuł nie będzie dostępny wyłącznie w sklepie Epic Games.

Skoro czasowa ekskluzywność odpada, to co jeszcze może pójść nie tak? Przedstawiciele studia CD Projekt Red wspominali o wprowadzeniu multiplayera do gry, więc może w produkcji pojawią się mikrotransakcje?

Mikro co?

Pod tą krótką, lecz wymowną odpowiedzią znajduje się animacja GIF z serialu Kroniki Seinfelda, w której główny bohater zapewnia, że nie widzi szans, aby to się wydarzyło. Był jeszcze tweet, w którym pytano studio o to, czy Cyberpunk 2077 dostanie tryb battle royale, ale został usunięty przez użytkownika, więc w tym przypadku musi nam wystarczyć sama odpowiedź:

Co powiesz na... nie.

Inny użytkownik zapytał o towarzyszy dostępnych w grze. Chciał wiedzieć, czy płeć Jackiego (postaci, która pomagała głównej bohaterce podczas rozgrywki w materiale udostępnionym przez CD Projekt Red) zmienia się w zależności od tego, czy gramy kobietą czy mężczyzną, a jeśli nie, to czy spotkamy na swojej drodze jakichkolwiek kompanów płci żeńskiej. Twórcy odpowiedzieli następująco:

Jackie to typ towarzysza, który po prostu podąża za bohaterem podczas niektórych misji. W grze jest takich kilku. Odpowiadając na twoje pytanie: nie będzie żeńskiej wersji Jackiego, ale z pewnością pojawią się żeńskie towarzyszki, które dołączą do ciebie w trakcie rozgrywki.

Cyberpunk 2077 wciąż nie posiada daty premiery. Produkcja ma się ukazać na PC i konsolach obecnej generacji.