Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2019, 08:41

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym Epic Games Store

Rodzime studio CD Projekt RED nie planuje zawierać umów na wyłączność z Epic Games Store. Informacja w tej sprawie została przekazana przez dewelopera na Twitterze, w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów.

Cyberpunk 2077 nie pójdzie śladem Metro Exodus. - Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym Epic Games Store - wiadomość - 2019-02-11
Cyberpunk 2077 nie pójdzie śladem Metro Exodus.

CYBERPUNK 2077 W SKRÓCIE:

  1. Producent: CD Projekt RED
  2. Wydawca: Warner Bros. (USA), Bandai Namco Entertainment (część Europy), CD Projekt (Polska)
  3. Gatunek: strzelanka / RPG akcji
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: nieznana

Jednym z najgłośniejszym tematów w ostatnich tygodniach jest kwestia wyłączności pecetowej wersji Metro Exodus dla platformy Epic Games Store. Wielu graczy zastanawia się, jakie jeszcze gry Epic Games pozyska dla swojego sklepu, a jednym z najgłośniejszych tytułów wymienianych w tym kontekście jest Cyberpunk 2077 – wyczekiwana hybryda strzelanki i RPG autorstwa studia CD Projekt RED.

Wygląda na to, że wspomniany deweloper nie jest zainteresowany zawieraniem tego typu umowy z twórcami Fortnite. Krótki komunikat na Twitterze, zamieszczony w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Odpowiedź nie jest szczególnie zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że CD Projekt posiada własną platformę dystrybucji cyfrowej – GOG.com. Jeśli Cyberpunk 2077 miałby być tytułem ekskluzywnym dla jakiegokolwiek sklepu, to byłby nim właśnie ten serwis. Nawet taki ruch stanowiłby jednak duże ryzyko dla rodzimej firmy – zasięg Steam jest nieporównywalnie większy, a statystyki (zaprezentowane np. w niedawnym tekście Drauga) pokazują, że poprzedni tytuł rodzimego studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon – po dziś dzień sprzedaje się doskonale na platformie Valve. Co więcej, choć w roku premiery (2015) większą popularność miały wydania konsolowe, to w kolejnych latach to właśnie edycja komputerowa zapewnia lwią część przychodów.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 nie ma na razie konkretnej daty premiery – pozostaje nam mieć nadzieję, że ostatnie odejścia z CD Projekt RED nie przyczynią się do opóźnienia tego tytułu. Produkcja zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One i ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. W Europie Wschodniej gra zostanie wydana przez sam CD Projekt, a w innych krajach europejskich zajmie się tym Bandai Namco Entertainment. Amerykańskim wydawcą została firma Warner Bros.

  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna
  2. Epic Games Store – strona oficjalna