Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 11:36

Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym żadnego sklepu – nawet GOG

Studio CD Projekt RED – twórcy świetnie zapowiadającej się hybrydy FPS-a i gry RPG Cyberpunk 2077 – poinformowali, że ich dzieło nie będzie tytułem ekskluzywnym dla żadnej platformy cyfrowej dystrybucji.

Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym. - Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym żadnego sklepu – nawet GOG - wiadomość - 2019-02-26
Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym.

W SKRÓCIE:

  1. Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym żadnego sklepu cyfrowego – nawet GOG.com;
  2. twórcy nie planują też otwartych/zamkniętych beta-testow.

Niedawno pisaliśmy o tym, że osadzona w futurystycznym świecie, wyczekiwana hybryda strzelanki i gry RPG od rodzimego studia CD Projekt RED – Cyberpunk 2077nie będzie tytułem ekskluzywnym Epic Games Store. W świetle tych doniesień pojawiły się pytania o to, czy twórcy nie planują przypadkiem wydania swojego tytułu wyłącznie na należącej do CD Projektu platformie GOG (Good Old Games), co pozwoliłoby im zachować 100% zysków ze sprzedaży na PC.

Cyberpunk 2077 nie będzie exclusivem

Okazuje się jednak, że polski deweloper nie ma takich planów. Informacja na ten temat została przekazana na Facebooku, w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów. Zdanie „We don’t want exclusives” (pol. „Nie chcemy tytułów ekskluzywnych”) nie pozostawia najmniejszych wątpliwości – komputerowa wersja Cyberpunk 2077 będzie dostępna na różnych platformach dystrybucji.

Konwersacja, w której padło omawiane zapewnienie. Źródło: altchar.com.
Konwersacja, w której padło omawiane zapewnienie. Źródło: altchar.com.

Decyzja z pewnością nie jest podyktowana wyłącznie dobrocią serca. Firma po prostu doszła do wniosku, że marża, która zostanie nałożona na innych platformach ostatecznie będzie tego warta – dzięki znacznie większemu zasięgowi, umożliwiającemu dotarcie do liczniejszej grupy potencjalnych klientów. Co więcej, ekskluzywność stała się ostatnio tematem niezwykle kontrowersyjnym, a polski deweloper jest znany z tego, że dobrze wyczuwa nastroje w społeczności graczy.

Twórcy nie planują bety

To jednak nie koniec dzisiejszych doniesień powiązanych z Cyberpunkiem 2077. Okazuje się, że twórcy nie mają też w planie przeprowadzenia otwartych lub zamkniętych beta-testów wspominanego tytułu. Informacja została przekazana na Twitterze – także w tym wypadku deweloperzy postanowili odpowiedzieć na pytanie jednego z fanów.

Wieści trudno uznać za zaskakujące – Cyberpunk 2077 będzie przede wszystkim tytułem dla pojedynczego gracza (choć nie da się wykluczyć, że jakiś tryb wieloosobowy zostanie do niego dodany po premierze – w prace nad nim może być zaangażowane kanadyjskie studio Digital Scapes), a gry tego typu na ogół nie są testowane w takiej formule, jakiej dotyczyło wspomniane pytanie. Mimo wszystko dobrze mieć w tej kwestii klarowny komunikat.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Gra nie ma na razie konkretnej daty premiery. Wiemy natomiast, że produkcja ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. W Europie Wschodniej wydawcą tego tytułu będzie CD Projekt, a w pozostałych krajach europejskich rolę tę będzie pełniła firma Bandai Namco Entertainment. Amerykańskim dystrybutorem jest Warner Bros.

  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna
  2. GOG – strona oficjalna