Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2012, 09:45

autor: Marcin Skierski

Crytek wciąż pracuje nad grą akcji Ryse

Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził w wywiadzie dla serwisu Joystiq, że nadal trwają prace nad grą Ryse. Pewne wątpliwości w tej sprawie pojawiły się, kiedy na tegorocznych targach E3 nie usłyszeliśmy na jej temat niczego nowego. Produkcja studia Crytek zaoferuje obsługę Kinecta.

Serwis Joystiq zapytał Phila Spencera (wiceprezesa oddziału Microsoft Studios) o dalsze losy gry akcji Ryse tworzonej przez studio Crytek. Produkcja została zapowiedziana dwa lata temu i od tamtego czasu doczekaliśmy się tylko dwóch zwiastunów, niewiele mówiących na jej temat.

Rozmówca potwierdził, że wciąż trwają prace nad tym tytułem, ale nie są one na tyle zaawansowane, by móc pokazać go w akcji. Twórcy chcą najpierw upewnić się, że stosowna prezentacja będzie dopięta na ostatni guzik i nie chcą się z tym zanadto spieszyć. Spencer zakończył optymistycznym stwierdzeniem: „Bez wątpienia zobaczycie coś więcej na temat tej gry”.

Ryse został zapowiedziany na targach E3 w 2010 roku jeszcze pod nazwą Codename: Kingdoms. Od początku określano ten tytuł jako produkcję przeznaczoną dla posiadaczy Kinecta. Przez ostatnie dwa lata najwyraźniej nic się w tej kwestii nie zmieniło. „Kinect będzie częścią gry, oczywiście” – tak Spencer odpowiedział na pytanie, czy Ryse jest nadal „grą na Kinecta”.

Wobec powyższej odpowiedzi nasuwa się pytanie, czy głównym bohaterem sterować będziemy wyłącznie ruchem. Na tegorocznych targach E3 firma Microsoft zapowiedziała wiele produkcji, które oferują obsługę innowacyjnego kontrolera tylko jako opcję. Nie jest wykluczone, że w przypadku Ryse zostanie to rozwiązane w taki sposób, że gra będzie korzystała równocześnie z Kinecta i standardowego pada. Na oficjalne stanowisko dewelopera w tej sprawie musimy jednak poczekać.

Na temat Ryse nie wiadomo zbyt wiele poza tym, że będzie to gra akcji umieszczona najprawdopodobniej w starożytnym Rzymie. Za deweloping tytułu odpowiedzialne jest studio Crytek, które ma na swoim koncie m.in. popularną serię Crysis. Ryse ukaże się wyłącznie na Xboksie 360 w nieznanym jeszcze terminie.