Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2012, 11:46

Ryse pojawi się najwcześniej za rok. Razem z nowym Xboksem?

Crytek wciąż pracuje nad swoją grą i wyda ją nie wcześniej, niż latem 2013 roku. Niewykluczone, że w Ryse pogramy już na konsoli nowej generacji.

Ryse został zapowiedziany już na targach E3 w 2010 roku, wówczas jeszcze pod nazwą Codename: Kingdoms. Ma to być pierwszoosobowa gra akcji, przenosząca graczy do czasów upadku Cesarstwa Rzymskiego. Byśmy mogli wziąć udział w krwawych walkach o władzę, potrzebny nam będzie kontroler Kinect, dzięki któremu sterować będziemy za pomocą ruchów naszego ciała, symulujących uderzenia mieczem czy korzystanie z tarczy.

"Nadal pracujemy nad Ryse" - potwierdził po raz kolejny Phil Spencer z firmy Microsoft, tym razem w rozmowie z The Verge. Zdradził jednocześnie, że gry nie należy się spodziewać wcześniej, niż za 12 miesięcy. A to może oznaczać, że Ryse trafi na rynek w tym samym czasie, co nowa konsola Microsoftu, Xbox 720, oraz nowy Kinect.

Niestety Phil Spencer nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na którą konsolę przeznaczony będzie Ryse. Ujawnił tylko, że obecna robocza wersja gry uruchamiana jest na Xboksie 360.

Przemysław Bartula

Przemysław Bartula

W 2000 roku dołączył do ekipy tworzącej serwis GRYOnline.pl i realizuje się w nim po dziś dzień. Zaczął od napisania kilku recenzji, a potem płynnie poszły newsy, wpisy encyklopedyczne i cała masa innych aktywności. Na przestrzeni 20 lat uczestniczył w tworzeniu niemal wszystkich działów i projektów firmy; przez lata piastował stanowisko szefa encyklopedii gier i szefa newsroomu, a ostatecznie trafił do zarządu firmy GRY-OnLine S.A. Obecnie jest dużo bardziej zaangażowany w aktywności zarządcze aniżeli redaktorskie. Posiada dyplom technika elektrotechnika i inżyniera budownictwa wodnego.

więcej