Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2012, 10:30

autor: Marcin Skierski

Nadal trwają prace nad Ryse - grą na Kinecta od twórców serii Crysis

Nick Button-Brown ze studia Crytek uspokoił fanów czekających na premierę gry Ryse. Produkcja idzie w bardzo dobrym kierunku i w przyszłości powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat tego tytułu.

Studio Crytek nadal pracuje nad grą Ryse i są czynione odpowiednie postępy w kierunku jej wydania. Jest to o tyle optymistyczna wiadomość, że o produkcji twórców serii Crysis do tej pory nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele.

Nick Button-Brown ze studia Crytek potwierdził w zeszłym tygodniu serwisowi CVG na imprezie GDC, że projekt jest wciąż żywy: „Produkcja idzie bardzo dobrze i jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni z kierunku, w jakim zmierzają prace”. Najwyraźniej nie musimy się więc martwić o omawiany tytuł, bo prędzej czy później dojdzie do jego debiutu.

Rozmówca pochwalił się nawet, że deweloper osiągnął w zeszłym tygodniu kolejny kamień milowy (ang. milestone), czyli zakończono jeden z założonych wcześniej etapów produkcji. Nick Button-Brown obiecał także, że w pewnym momencie otrzymamy więcej informacji na temat gry, ale w tej chwili studio jest nieco ograniczane w tej kwestii przez wydawcę, czyli firmę Microsoft.

Pierwsza zapowiedź Ryse miała miejsce w czerwcu 2010 roku na targach E3, choć wtedy projekt występował jeszcze pod nazwą Codename: Kingdoms. Z kolei na zeszłorocznej edycji imprezy w Los Angeles zaprezentowano krótki zwiastun, który jednak niewiele pokazywał. Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się nawet plotki, że tytuł jest tworzony z myślą o następcy Xboksa 360. Dzisiejsze doniesienia wskazują na to, że deweloper pozostał przy obecnej platformie sprzętowej Microsoftu.

Ryse będzie pierwszoosobową grą akcji umieszczoną w czasach starożytnego Rzymu. Produkcja będzie obsługiwana tylko przy pomocy kontrolera Kinect i ma być przeznaczona dla bardziej doświadczonych graczy, zachęcając ich tym samym do zakupu urządzenia firmy Microsoft. Trudno powiedzieć co z tego wyjdzie, bo nie znamy żadnych szczegółów na temat tego tytułu.