Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2013, 09:09

autor: qjin

Call of Duty: Black Ops II – Uprising wyjdzie na PC i PS3 16 maja

Znamy datę premiery pozostałych edycji Uprising – drugiego DLC do Call of Duty: Black Ops II. Gra ukaże się na PC i PlayStation 3 równo miesiąc po premierze wersji na Xboksa 360, czyli 16 maja 2013 roku.

Uprising zadebiutowało już na X360, teraz czas na PC i PS3 - Call of Duty: Black Ops II – Uprising wyjdzie na PC i PS3 16 maja - wiadomość - 2013-04-26
Uprising zadebiutowało już na X360, teraz czas na PC i PS3

Koncern Activision ogłosił, że Uprising, drugi zestaw DLC do Call of Duty: Black Ops II, trafi na pecety i PlayStation 3 dokładnie 16 maja. Gracze mający konsolę Xbox 360 mogą nabyć dodatek od 16 kwietnia. Nadchodzące DLC to przede wszystkim cztery nowe mapy oraz tryb „Mob of the Dead”. Posiadacze Season Passa otrzymają Uprising bez dodatkowych opłat.

Dodatek oferuje cztery mapy z akcją osadzoną w różnych częściach świata. Magma otworzy przed nami dostęp do współczesnej japońskiej wioski, w której dochodzi do erupcji wulkanu, z kolei w Encore trafimy do Londynu – mapa charakteryzuje się małymi rozmiarami, więc graczy czeka tam głównie walka w zwarciu. Pozostałe dwie plansze to Vertigo i Studio. Za sprawą tej pierwszej wylądujemy w Indiach, natomiast ostatnia to po prostu odświeżona, ciesząca się popularnością u fanów mapa Firing Rage z Call of Duty: Black Ops.

Największą atrakcją Uprising jest zapewne nowy rodzaj rozgrywki „Mob of the Dead”, będący de facto rozwinięciem trybu zombie z „jedynki”. Fabuła kręci się wokół czwórki gangsterów (dobrze znanych miłośnikom kina), którzy trafiają w objęcia więzienia Alcatraz, gdzie muszą się zmierzyć z wysypem chodzących trupów. W głównych rolach pojawili się: Billy Handsome (Ray Liotta), Al “The Weasel” Arlington (Joe Pantoliano), Salvatore “Sal” DeLuca (Chazz Palminteri) oraz Michael “Finn” O’Leary (Michael Madsen). Próbkę tego, czego można spodziewać się po nowym trybie zombie, zobaczycie w umieszczonym w newsie oficjalnym zwiastunie.

Uprising to drugie po Revolution DLC do Black Ops II. Oba dodatki skupiają się przede wszystkim na rozbudowie modułu wieloosobowego. Oferują nowe mapy czy wariacje trybów zombie. Jeśli posiadacie przepustkę Season Pass, nie musicie martwić się zakupem żadnego z wydanych ani nadchodzących rozszerzeń – wszystkie są wliczone w cenę.

Obsada w nowym DLC do Black Ops II doprawdy dobrana idealnie do roli gangsterów - Call of Duty: Black Ops II – Uprising wyjdzie na PC i PS3 16 maja - wiadomość - 2013-04-26
Obsada w nowym DLC do Black Ops II doprawdy dobrana idealnie do roli gangsterów

Posiadacze Xboksa 360 mogą już zagrywać się w nowe DLC do ostatniej odsłony serii Call of Duty. Natomiast gracze mający pecety oraz PlayStation 3 muszą uzbroić się w cierpliwość do 16 maja. Cena Uprising została ustalona na poziomie ok. 50-60 zł, w zależności od platformy sprzętowej i waluty. Przypominamy, że każdy dodatek wymaga podstawowej wersji gry.

Seria Call of Duty zalicza się do jednej z najpopularniejszych w historii branży – każda kolejna odsłona sprzedaje się w wielomilionowym nakładzie. Choć według raportu firmy NPD sprzedaż Black Ops II okazała się niższa niż Modern Warfare 3, to i tak w ciągu dwóch tygodni od premiery gra zarobiła dla Activision ponad miliard dolarów. To, że obecnie powstaje nowa część, jest niemal pewne. Pozostaje pytanie, czy zostanie zatytułowana Ghosts, jak sugerują to wcześniejsze plotki oraz pojawienie się pre-ordera w ofertach sklepów Tesco. Do czasu czerwcowych targów E3 może wyjaśni się więcej.