Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Call of Duty: Black Ops II – Uprising (PC)
OkładkaCall of Duty: Black Ops II – Uprising (PC)

Call of Duty: Black Ops II – Uprising

Druga z czterech zapowiadanych paczek map do Call of Duty: Black Ops II. Oprócz czterech nowych aren przeznaczonych dla zabawy wieloosobowej (Magma, Encore, Vertigo i Studio), DLC zawiera dodatkowy scenariusz do rozegrania w trybie Zombie.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Black Ops II.

Akcji | FPP | zombie | Call of Duty | współczesne konflikty | FPS | wojenne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Duty: Black Ops II – Uprising Premiera

16kwi2013

X360

16maj2013

PC PS3

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops II – Uprising

Far Cry 3

Crysis 3

Battlefield 3

Call of Duty: Black Ops II – Uprising jest drugim dodatkiem DLC do strzelaniny pierwszoosobowej studia Treyarch. Skupia się on na rozgrywkach wieloosobowych, zwiększając liczbę map o kolejne cztery, a także dodając nowy scenariusz dla trybu Zombie.

Pierwszą z dodatkowych map jest Magma, gdzie arenę zmagań stanowi małe japońskie miasteczko, położone na zboczu wulkanu. W wyniku erupcji ulice przecinają strumienie lawy, które stanowią poważne zagrożenie dla nieostrożnych graczy. Rozmieszczenie obiektów umożliwia prowadzenie zarówno działań w zwarciu, jak i walki na dłuższy dystans. Encore to niewielki amfiteatr w Londynie. Centralnym punktem mapy jest scena, dookoła której znajdują się trybuny. Ze względu na rozmiary areny, przeważa tu raczej walka krótkodystansowa. Vertigo zabiera graczy na szczyt wysokiego biurowca, korporacji Tacitus, znanej z kampanii solowej Call of Duty: Black Ops II. W wypadku tej mapy należy stale uważać na to, gdzie się stawia stopy, bowiem upadek z wysokości oznacza natychmiastową śmierć. Ostatnią pozycją jest Studio, czyli przemodelowana mapa z Call of Duty: Black Ops – Firing Range. Zamiast na strzelnicy, gracze lądują na hollywoodzkim planie filmowym, gdzie obok siebie znajdą się scenerie z filmów o kosmitach, dinozaurach, piratach, czy kowbojach.

Nabywcy Uprising otrzymują ponadto scenariusz dla trybu Zombie, zatytułowany Mob of the Dead. Odwiedzimy w nim więzienie Alcatraz z lat 20-tych ubiegłego wieku, kiedy to prohibicja doprowadziła do rozkwitu mafii w USA. Historyczne realia odchodzą jednak na bok, gdy rozpoczyna się inwazja żywych trupów. Gracze wcielają się w czwórkę gangsterów osadzonych w słynnym więzieniu, którzy wspólnymi siłami bronią się przed nadciągającymi falami nieumarłych. Wizerunku i głosu postaciom użyczyli znani aktorzy: Raymond Allen Liotta (jako Billy Handsome), Joseph Carl Pantoliano (Al „The Weasel” Arlington), Calogero Lorenzo Palminteri (Salvatore „Sal” DeLuca) oraz Michael Madsen (Michael „Finn” O’Leary). Po raz pierwszy trybie w tym pojawił się tzw. Czyściec, gdzie trafiają pokonani gracze. Tam, dostają oni szansę powrotu do świata żywych, jeśli wykonają pewne zadanie.

Uprising wchodzi w skład przepustki Season Pass, której nabywcy gwarantują sobie dostęp do czterech dodatków DLC do Call of Duty: Black Ops II.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-18  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Black Ops II – Uprising

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Call of Duty: Black Ops II – Uprising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
X360
PC
PS3