Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 15:08

autor: luckie

Call of Duty: Black Ops II – Uprising, czyli drugie DLC zapowiedziane

Uprising to tytuł drugiego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops II. Podobnie jak to było dotychczas, studio Treyarch przygotowało cztery nowe mapy do zabawy wieloosobowej oraz kolejny scenariusz dla trybu zombie.

Skład Call of Duty: Black Ops II – Uprising - Call of Duty: Black Ops II – Uprising, czyli drugie DLC zapowiedziane - wiadomość - 2013-04-05
Skład Call of Duty: Black Ops II – Uprising

Zgodnie z tradycją firmy Activision, zapowiedziano kolejny dodatek DLC do najnowszej części Call of Duty. Wraz z pakietem o nazwie Uprising Call of Duty: Black Ops II doczeka się czterech świeżych map do rozgrywki wieloosobowej oraz nowego scenariusza do zabawy w trybie Zombie. Szczegóły dodatku omówiono w poniższym materiale wideo, przygotowanym przez twórców gry. Pod nim znajdziecie opis nowości, jakie otrzymają nabywcy Uprising.

  • Magma – zabierze nas do japońskiego miasteczka, położonego na zboczu aktywnego wulkanu. Najbardziej charakterystycznym elementem scenerii są przecinające ulice strumienie lawy, w których niejeden nieostrożny gracz zażyje gorącej kąpieli. Twórcy zapewniają, że wśród dotkniętych katastrofą budynków odnajdą się zarówno osoby lubiące starcia na krótki jak i długi dystans. Najlepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.
  • Encore – amfiteatr w centrum Londynu, ze sceną na środku i trybunami dookoła. Niewielkie rozmiary mapy sprawią, że nadarzy się niejedna okazja do walki w zwarciu. Całość przypomina nieco ostatni etap rozdziału Karnawał Śmierci z Left 4 Dead 2.
  • Vertigo – dach biurowca chciwej korporacji Tacitus. Gracze będą musieli uważać nie tylko na wyłaniających się zza rogu przeciwników lecz również patrzeć pod nogi, gdyż na szczycie drapacza chmur bardzo łatwo o upadek.
  • Studio – to próba nawiązania do lubianej mapy z pierwszego Black Opsa – Firing Range. Tym razem gracze trafią na plan filmowy, gdzie pod gołym niebem rozmieszczono obok siebie rekwizyty i atrapy budynków rodem z filmów science-fiction, fantasy, czy westernów.
  • Mob of the Dead – nowy scenariusz dla trybu przetrwania z zombie w roli głównej. Akcja będzie miała miejsce w latach 20-tych ubiegłego wieku, w czasach prohibicji i rozkwitu mafii w USA. Gracze trafią do najsłynniejszego więzienia wszechczasów – Alcatraz – w skórach czwórki gangsterów. W rolach bohaterów wystąpią znani aktorzy: Ray Liotta (Billy Handsome), Joe Pantoliano (Al „The Weasel” Arlington), Chazz Palminteri (Salvatore „Sal” DeLuca) i Michael Madsen (Michael „Finn” O’Leary). Nowością w Mob of the Dead jest tak zwany Czyściec, do którego trafią polegli gracze. W miejscu tym rozgrywka się nie kończy – nieszczęśnicy, którzy się tam znajdą będą mieli do wykonania pewne zadanie, by powrócić do świata żywych.
Mob of the Dead – Zombie Nowego Jorku - Call of Duty: Black Ops II – Uprising, czyli drugie DLC zapowiedziane - wiadomość - 2013-04-05
Mob of the Dead – Zombie Nowego Jorku

Jak zwykle paczka map zadebiutuje na Xboksie 360, a w późniejszym czasie trafi również na PC i PlayStation 3. Dnia 16 kwietnia użytkownicy Xbox LIVE będą mogli pobierać Uprising w cenie 1200 Punktów Microsoftu, czyli 15 dolarów (ok. 48 zł). Przypominamy, że nabywcy Season Pass mają zagwarantowany dostęp do wszystkich czterech planowanych dodatków DLC do Black Ops II (w tym Uprising oraz pierwszy, Revolution). Przepustkę można kupić w cenie 4000 PM lub 49,99 dolarów (ok. 160 zł).

Finały mistrzostw w Call of Duty

W najbliższy weekend odbędą się finały mistrzostw w Call of Duty: Black Ops II. Zmierzą się ze sobą 32 drużyny, które powalczą o nagrodę w wysokości miliona dolarów. Przy tej okazji twórcy gry pokażą z bliska tryb Mob of the Dead. Rozgrywki będzie można ogladać za pośrednictwem usługi Xbox LIVE.