Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2010, 08:12

Bodycount - nowa strzelanina od współtwórcy Black

W lutym informowaliśmy, że Codemasters po cichu pracuje nad nową strzelanina, której głównym projektantem jest jeden z ojców gry Black. Dziś wiemy już, że najnowszy numer Official Xbox Magazine zawierać będzie pierwsze konkrety na temat tego projektu.

W lutym informowaliśmy, że Codemasters po cichu pracuje nad nową strzelaniną, której głównym projektantem jest jeden z ojców gry Black. Dziś wiemy już, że najnowszy numer Official Xbox Magazine zawierać będzie pierwsze konkrety na temat tego projektu.

 

Bodycount - nowa strzelanina od współtwórcy Black - ilustracja #1

 

Gra nosi tytuł Bodycount i zgodnie z oczekiwaniami należy do gatunku FPS. Za produkcję odpowiada wewnętrzne studio Codemasters położone w Guildford, a na czele zespołu stoi Stuart Black (wcześniej pracował w Criterion, gdzie współtworzył grę Black). Wspomaga go duet doświadczonych producentów - Tom Gillo (wcześniej Sony London) oraz Andrew Wilson (z Black Rock Studio).

Bodycount działać będzie w oparciu o silnik EGO, ten sam z którego korzystały wcześniej tytuły takie jak Operation Flashpoint: Dragon Rising czy Colin McRae: DiRT 2. Jak dotąd niewiele wiadomo o samej grze, poza tym, że będzie mogła się pochwalić zaawansowanym systemem destrukcji terenu. Nie znamy nawet jeszcze platform docelowych (rzecz jasna poza Xboksem 360), choć biorąc pod uwagę poprzednie produkcje Codemasters, wersja na PlayStation 3 wydaje się więcej niż prawdopodobna.