Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2010, 11:25

autor: Taven

Boba Fett i nowe szczegóły fabuły Star Wars: The Force Unleashed 2

Jak donosi serwis Gamespot w swojej relacji z pokazu drugiej odsłony serii Star Wars: The Force Unleashed na tegorocznym Comic-Conie, podczas przechodzenia gry napotkamy nie kogo innego, jak samego Bobbę Fetta, jedną z najbardziej kultowych postaci w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mało tego – będzie on polował na Starkillera, głównego bohatera tytułu.

Jak donosi serwis Gamespot w swojej relacji z pokazu drugiej odsłony serii Star Wars: The Force Unleashed, na tegorocznym Comic-Conie, podczas przechodzenia gry napotkamy nie kogo innego, jak samego Bobę Fetta, jedną z najbardziej kultowych postaci w całym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mało tego – będzie on polował na Starkillera, głównego bohatera tytułu.

Boba Fett i nowe szczegóły fabuły Star Wars: The Force Unleashed 2 - ilustracja #1

Szczegóły pojawienia się w grze słynnego łowcy nagród zdradził producent wykonawczy LucasArts, Haden Blackman. Zgromadzonym fanom i dziennikarzom pokazano dość obszerny fragment gry, który demonstrował przede wszystkim ulepszenia w zakresie walki mieczem świetlnym, ale i przejście w tryb Force Fury, który pompuje w górę statystyki bohatera, umożliwiając między innymi mordercze rzuty słynną bronią Jedi w tłum. Potwierdzono także, że podobnie jak w „jedynce” gracz będzie miał możliwość zdobywania nowych kostiumów, kryształów, miecza świetlnego i holocronów. Ich liczba ma być znacząco zwiększona, podobnie jak możliwości personalizacji własnego wyglądu.

Uwaga, spoilery!

Zdecydowanie jednak największy entuzjazm podczas pokazu wywołało odtworzenie krótkiego zwiastuna, potwierdzającego obecność Boby Fetta w grze. Krótka scena, którą zaprezentowano, działa się już po ucieczce Starkillera z laboratorium klonowania na Kamino i przedstawiała spotkanie negocjacyjne łowcy nagród z Darthem Vaderem w sprawie zabicia bohatera.

LucasArts najwyraźniej nie było przejęte perspektywą zdradzenia zbyt wielu informacji, bo prowadzący prezentację Haden Blackman nie omieszkał uchylić tajemnicy nieco bardziej i dość wyraźnie zarysować fabularne koleiny akcji kilku pierwszych etapów gry. Wygląda więc na to, że Boba Fett nie będzie bynajmniej jedyną znajomą ze Starej Trylogii twarzą, którą zobaczymy.

Starkiller – jak wiemy z wcześniejszych informacji – klon Starkillera z pierwszej części gry, rok przed akcją filmowej Nowej Nadziei, ucieka z placówki Imperium na Kamino na Cato Neimoidia w poszukiwaniu jednego z niewielu ocalałych, pojmanego Jedi, generała Rahm Koty. Okazuje się, że Imperium na planecie organizuje dla swoich więźniów coś w rodzaju walk gladiatorów, więc z konieczności i nasz bohater tam trafia. Przychodzi mu zmierzyć się z pierwszym dużym bossem – znanym z pierwszego trailera Gorogiem. Starkillerowi udaje się uratować Kotę i choć jego pragnieniem staje się odnalezienie miłości swojego „oryginału” z pierwszej części gry, trafia on na znaną skądinąd bagnistą planetę Dagobah.

Koniec spoilerów

Star Wars: The Force Unleashed 2 będzie mieć swoją światową premierę 26 października 2010 roku na komputery osobiste, Xboxa 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS. Nie znamy jeszcze szczegółów wydania tego tytuły w Polsce, ale zajmie się tym, podobnie jak w przypadku „jedynki”, najprawdopodobniej firma Licomp Empik Multimedia.

Boba Fett i nowe szczegóły fabuły Star Wars: The Force Unleashed 2 - ilustracja #2