Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 09:56

autor: Entelarmer

Blizzard zaprasza eksgraczy Warcrafta III do USA - zapowiedź nowej odsłony już wkrótce?

Byli gracze Warcrafta III poinformowali o zaproszeniu ich przez firmę Blizzard do USA na specjalne wydarzenie, mające odbyć się pod koniec lutego. Na razie nie znamy żadnych konkretów, ale wkrótce ma pojawić się ogłoszenie w związku z tą imprezą, a gracze już spekulują na temat możliwej zapowiedzi nowej odsłony klasycznej serii RTS-ów.

Od prawie piętnastu lat gracze czekają na zapowiedź kolejnego strategicznego Warcrafta. - Blizzard zaprasza eksgraczy Warcrafta III do USA - zapowiedź nowej odsłony już wkrótce? - wiadomość - 2018-02-16
Od prawie piętnastu lat gracze czekają na zapowiedź kolejnego strategicznego Warcrafta.

Od dłuższego czasu miłośnicy uniwersum Warcrafta wierzą w zapowiedź kolejnej gry z oryginalnego cyklu RTS-ów. Firma Blizzard kilkakrotnie rozbudzała ich nadzieje, otwierając publiczny serwer testowy dla trzeciej odsłony serii, a wcześniej zapowiadając odświeżenie innej kultowej marki – pierwszego Starcrafta. Teraz dochodzą do tego pogłoski na temat tajemniczego wydarzenia, o którym donoszą weterani Warcrafta III. Pierwsze informacje przekazali rosyjscy gracze o pseudonimach Happy oraz HawK (podajemy za serwisem Good Game), którzy mieli złożyć podanie o przyznanie im amerykańskich wiz w Serbii (co uzasadniają łatwiejszym ich uzyskaniem niż w rodzinnym kraju) w związku z imprezą organizowaną przez Blizzard. Wkrótce pojawiły się doniesienia o kolejnych eksgraczach trzeciego Warcrafta zaproszonych przez amerykański koncern, m.in. ukraińskim Foggym.

Oczywiście w sieci szybko pojawiły się rozmaite spekulacje, jednak sam Happy zdradził jedynie, że wydarzenie odbędzie się pod koniec miesiąca w Ameryce. Wkrótce mamy też doczekać się stosownego ogłoszenia, czegokolwiek by ono nie dotyczyło. Good Game zwraca uwagę, że niemal na pewno nie chodzi o rozgrywki turniejowe Warcrafta III, jako że Happy miał zrezygnować z udziału w tego typu imprezach. Część osób wskazuje na możliwy remaster trójki, tyle że stoi to w sprzeczności z listopadową deklaracją Blizzarda, jakoby nie było szans na odświeżenie tej gry w najbliższej przyszłości. Inni spodziewają się pełnoprawnej kontynuacji, co z pewnością ucieszyłoby fanów Azeroth, ale wydaje się wątpliwe, skoro wątki fabularne gry wciąż są rozwijane w World of Warcraft. Ostatnią możliwością jest nieujawniony mobilny RTS, o którym dowiedzieliśmy się przy okazji publikacji ogłoszeń o pracy we wrześniu, już wtedy podejrzewanych o powiązania z marką. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenie twórców.

World of Warcraft przejęło schedę po oryginalnej serii na długie lata. - Blizzard zaprasza eksgraczy Warcrafta III do USA - zapowiedź nowej odsłony już wkrótce? - wiadomość - 2018-02-16
World of Warcraft przejęło schedę po oryginalnej serii na długie lata.

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warcraft III: Reforged

Warcraft III: Reforged