Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2005, 07:45

Black trafi do sklepów 28 lutego 2006 roku

Wiemy już, kiedy światło dzienne ujrzy gra Black – strzelanina korzystająca z perspektywy pierwszej osoby, nad którą w pocie czoła pracuje Criterion Studios. Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że wspomniany wyżej produkt trafi do amerykańskich sklepów ostatniego dnia lutego przyszłego roku, zarówno w wersji na PlayStation 2, jak i Xbox.

Wiemy już, kiedy światło dzienne ujrzy gra Black – strzelanina korzystająca z perspektywy pierwszej osoby, nad którą w pocie czoła pracuje Criterion Studios. Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że wspomniany wyżej produkt trafi do amerykańskich sklepów ostatniego dnia lutego przyszłego roku, zarówno w wersji na PlayStation 2, jak i Xbox. Niestety nie wiemy, czy powyższa data premiery obowiązywać będzie również w naszym kraju. Polska strona koncernu Electronic Arts nie ujawnia żadnych informacji na temat gry Black.

Black trafi do sklepów 28 lutego 2006 roku - ilustracja #1

Fabuła Black przenosi cię do Europy Wschodniej, gdzie jako członek specjalnej grupy uderzeniowej będziesz walczył z terroryzmem. Masz do dyspozycji standardowy arsenał gier FPS, z tą różnicą, że tym razem został on prawdziwie “dopieszczony”. W jednej grze udało się wyciągnąć prawdziwą esencję z pistoletów, dwururek, AK-47, lekkich karabinów maszynowych i wyrzutni.

Black jest po brzegi wyłożone dynamicznymi efektami środowiska, których jedynym zadaniem jest uprzyjemniać graczowi radosne wypychanie ołowiem przeciwników. Praktycznie wszystko co stanie na twojej drodze zostanie zamienione w kupę gruzu: samochody wybuchają po trafieniu w bak, ściany ulegają “sproszkowaniu” po uderzeniu granatem, powietrze nieustannie przeszywają kawałki rozmaitych przedmiotów i odłamki murów. Gdy wrzucisz granat do niestabilnej, wielopiętrowej budowli, możesz być pewien, że za chwilę usłyszysz ogłuszający huk, zobaczysz wybijane szyby oraz gęsty pył unoszący się w powietrzu. Poprzez dym możesz dostrzec, że budynek zawalił się w efektowny sposób, a kolejne piętra zgniatały nieszczęśników którzy znajdowali się poniżej.

Black trafi do sklepów 28 lutego 2006 roku - ilustracja #2

Więcej informacji na temat Black znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier. Polecamy również zapowiedź programu, którą przygotował nasz redakcyjny kolega Samuraai.