Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2010, 09:20

autor: Rock Alone

BioShock 2: Minerva’s Den już w sprzedaży

Najnowszy dodatek do BioShock 2 trafił właśnie do użytkowników platform Xbox 360 i PlayStation 3. Rozszerzenie zatytułowane Minerva’s Den oferuje zupełnie nową przygodę, która jest dopełnieniem głównej fabuły i toczy się równolegle z wydarzeniami znanymi z drugiej części gry.

Najnowszy dodatek do BioShock 2 trafił właśnie do użytkowników platform Xbox 360 i PlayStation 3. Rozszerzenie zatytułowane Minerva’s Den oferuje zupełnie nową przygodę, która jest dopełnieniem głównej fabuły i toczy się równolegle z wydarzeniami znanymi z drugiej części gry.

Największy nacisk w Minerva’s Den deweloperzy położyli właśnie na fabułę i podkreślenie atmosfery Rapture. W nasze ręce oddano losy zupełnie nowego bohatera, który będzie miał okazję odwiedzić komputerowe centrum miasta w niedostępnej do tej pory dzielnicy. W trakcie zabawy będziemy wspierać Brigid Tenenbaum – znaną z obu części gry przedstawicielkę elit podwodnego miasta. Tenenbaum pierwotnie naukowiec zajmujący się modyfikacją DNA na potrzeby projektu ADAM, teraz odrobinę szalona, poświęca swój czas ochronie małych siostrzyczek (ang. Little Sisters).

BioShock 2: Minerva’s Den już w sprzedaży - ilustracja #1

W trakcie rozgrywki będziemy mieli okazję poznać zupełnie nowe postacie, ale wykorzystamy także niedostępne do tej pory zdobycze szalonej, acz wybitnej myśli technicznej Raptue. Wśród nich zaawansowaną technologicznie broń, a także plasmidy o niezwykłej mocy. Wszystko to przeciwstawimy bardzo wymagającym przeciwnikom, a tych będzie mnóstwo. Począwszy od splicerów, którzy posiedli moc żywiołów, poprzez ulepszone wieżyczki strażnicze i roboty wykorzystujące między innymi wyładowania elektryczne, aż po zupełnie nowy typ Big Daddy’ego.

Dodatki jakie pojawiły się do tej pory wspierały głównie rozgrywkę sieciową. Dobrze więc, że Minerva’s Den oferuje przygody dla pojedynczego gracza, tym bardziej że świat BioShocka to nadal niezwykle tajemnicze, ale i fascynujące miejsce. Teraz oczywiście większość graczy będzie oczekiwać już na BioShock: Infinite, ale bez wątpienia możliwość ponownej wizyty w podwodnym świecie powinna stanowić bardzo przyjemną atrakcję.

Niestety nadal brak szczegółowych informacji na temat daty premiery rozszerzenia dla posiadaczy komputerów PC. Tak czy inaczej dodatkiem mogą się już cieszyć właściciele Xboksa 360 i PlayStation 3, którzy zainwestują 800 punktów w przypadku konsoli Microsoftu, albo 38 złotych w przypadku produktu Sony.

Oprócz informacji na temat gry, nadal warto śledzić losy filmu, którego fabuła ma się toczyć w świecie BioShocka. W chwili obecnej prace nad produkcją zostały zatrzymane z powodów budżetowych. Nie oznacza to oczywiście, że zrezygnowano z całego pomysłu, nad tym bowiem cały czas toczą się dyskusje. Nie ulega wątpliwości, że BioShock jako tło fabularnego filmu daje ogromne możliwości. Taki pomysł nie trafia się co dzień, a zmarnowanie go byłoby ogromnym grzechem. Dlatego warto chyba poczekać, opracować solidny scenariusz i zainwestować w film odpowiednią ilość gotówki, aby uzyskać dzieło godne potencjału jaki niesie ze sobą gra.