Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2010, 12:52

autor: Jiker

Battlefield: Bad Company 2 doczeka się dema

Battlefield: Bad Company 2 doczekał się już jednych beta-testów, a niebawem rozpoczną się kolejne, przeznaczone tym razem dla użytkowników pecetów. Nie jest to jednak koniec możliwości sprawdzenia gry EA DICE przed jej marcową premierą. Na początku lutego twórcy powinni bowiem opublikować wersję demonstracyjną, która zawita na PS3 i X360.

Battlefield: Bad Company 2 doczekał się już jednych beta-testów (wzięli w nich udział posiadacze PlayStation 3), a niebawem rozpoczną się kolejne, przeznaczone tym razem dla użytkowników pecetów. Nie jest to jednak koniec możliwości sprawdzenia gry EA DICE przed jej marcową premierą. Na początku lutego twórcy powinni bowiem opublikować wersję demonstracyjną, która zawita do oferty sieciowych serwisów Xboksa 360 i PlayStation 3.

O fakcie poinformował brytyjski sklep internetowy GAME, który zdradził redakcji holenderskiego serwisu Next Gamer, że demo Bad Company 2 zadebiutuje 4 lutego. Do premiery dojdzie zatem tydzień po rozpoczęciu testów pecetowej bety gry (zapowiedziano je na 28 stycznia). Informacje na jego temat sklep GAME uzyskał zapewne od samych producentów.

Battlefield: Bad Company 2 doczeka się dema - ilustracja #1

Przypominamy, że pecetowa beta Bad Company 2 potrwa do 25 lutego. W jej ramach otrzymamy szansę przetestowania pokrytej śniegiem mapy Port Valdez, na której w trybie Rush będzie mogło walczyć maksymalnie 32 graczy jednocześnie. Możliwość udziału w testach uzyskają osoby, które zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego na grę poprzez m.in. EA Store, Amazon oraz sieć Gamestop. Klucze do bety można również otrzymać zamawiając przedpremierowo grę w Polsce. Jedną z możliwości jest skorzystanie z oferty Sklepu Gry-OnLine.

Warto zauważyć, że EA DICE pracuje jednak nad tym, by promocja została rozciągnięta także na inne sklepy, w tym Steama, w ramach którego miałaby zostać udostępniona ogólnodostępna beta.

Bad Company 2 w wersji na PC będzie oferować wsparcie dla Punkbustera, którego jednak będzie można wyłączyć w przypadku rozgrywek innych niż rankingowe. Nie dotyczy to jednak możliwości implementacji modyfikacji – takiej funkcji po prostu nie będzie. Dodatkowo wczoraj dowiedzieliśmy się, że jedynym sposobem na uruchomienie multiplayerowej rozgrywki na dedykowanym serwerze będzie wynajęcie go od autoryzowanych przez producenta firm hostingowych. Decyzja ta ma ułatwić EA DICE nadzorowanie kierunku rozwoju ich gry oraz odpowiednie wspieranie jej.