Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 14:23

autor: qjin

Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3

Rodzimy oddział koncernu Electronic Arts poinformował, że liczba zamówień przedpremierowych Battlefielda 4 w Polsce przebiła prawie trzykrotnie wynik ustanowiony przez poprzednią część serii w analogicznym czasie. Dotyczy to edycji na wszystkie zapowiedziane platformy.

Battlefield 4 – fragment ze zwiastuna - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Battlefield 4 – fragment ze zwiastuna

Firma Electronic Arts Polska ma powody do zadowolenia, gdyż w pierwszym tygodniu od momentu ogłoszenia gry Battlefielda 4 była ona zamawiana w Polsce niemalże trzy razy częściej niż poprzednia odsłona serii w analogicznym okresie. Przypominamy, że łącznie na Battlefielda 3 złożono niemal 26 tys. pre-orderów. Można przypuszczać, że skoro do wydania „czwórki” pozostało jeszcze circa pół roku, to osiągnięcie przezeń ponad 20 tys. zamówień przedpremierowych nastąpi znacznie szybciej.

Duża część złożonych pre-orderów dotyczy Cyfrowych Edycji Specjalnych, które – oprócz podstawowej wersji gry i pierwszego rozszerzenia (tylko w przedsprzedaży) – gwarantują jeszcze dostęp do bety Battlefielda 4 oraz dodatkową zawartość (na wyłączność oficjalnego sklepu cyfrowej dystrybucji EA – Origin). Unikalne dodatki zostaną ujawnione w bliżej niesprecyzowanej przyszłości. Można jedynie przypuszczać, że będzie to najprawdopodobniej specjalne wyposażenie w postaci np. nowych broni czy ulepszeń do nich.

Grę napędza nowa generacja silnika Frostbite, oznaczona numerem 3 - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Grę napędza nowa generacja silnika Frostbite, oznaczona numerem 3

O tym, jak dobrze zapowiada się gra, możecie przekonać się, czytając wiadomość, w której zebraliśmy w jednym miejscu wszystko to, co wiemy na temat „czwórki”, oraz oglądając efektowny, przeszło 17-minutowy fragment z kampanii przeznaczonej dla jednego gracza. Niestety, na pierwszy gameplay z trybu wieloosobowego, budzący zapewne u wielu graczy większe emocje, będziemy musieli jeszcze poczekać.

Premiera Battlefielda 4 na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing) została zaplanowana na jesień 2013 roku, prawdopodobnie pod koniec października. Wcześniej osoby, które zamówią Cyfrową Edycję Specjalną w sklepie Origin oraz najprawdopodobniej posiadacze Battlefielda 3 Premium, otrzymają dostęp do bety.

Do każdego zamówienia przedpremierowego Battlefielda 4 dodawane jest DLC - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Do każdego zamówienia przedpremierowego Battlefielda 4 dodawane jest DLC

Warto dodać, że do każdego przedpremierowego zamówienia gry dodawany będzie multiplayerowy dodatek - otrzymacie go również w sklepie gry-online.pl na wybraną przez siebie platformę sprzętową:

  1. Battlefield 4 + DLC (wersja PC)
  2. Battlefield 4 + DLC (wersja PS3)
  3. Battlefield 4 + DLC (wersja X360)

Battlefield 4 to następna część niezwykle popularnego cyklu strzelanek, w którym główny nacisk stawia się na rozgrywkę wieloosobową. Grę, która będzie oparta na nowej, trzeciej wersji autorskiego silnika Frostbite, tworzy szwedzki zespół EA DICE, znany także z Mirror’s Edge. Prócz zmagań dla wielu graczy pojawi się oczywiście kampania solo. Niestety, tym razem zabraknie trybu kooperacyjnego. Battlefield 4 prawdopodobnie wyjdzie również na konsole nowej generacji – PlayStation 4 oraz niezapowiedzianą jeszcze platformę koncernu Microsoft – ale firma Electronic Arts ciągle wstrzymuje się z oficjalnym komunikatem.

  1. Battlefield 4 – wszystko, co do tej pory wiemy o grze
  2. Oficjalna strona internetowa gry
  3. Oficjalna strona internetowa Electronic Arts
  4. Oficjalna strona internetowa studia EA DICE