Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 14:23

autor: qjin

Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3

Rodzimy oddział koncernu Electronic Arts poinformował, że liczba zamówień przedpremierowych Battlefielda 4 w Polsce przebiła prawie trzykrotnie wynik ustanowiony przez poprzednią część serii w analogicznym czasie. Dotyczy to edycji na wszystkie zapowiedziane platformy.

Battlefield 4 – fragment ze zwiastuna - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Battlefield 4 – fragment ze zwiastuna

Firma Electronic Arts Polska ma powody do zadowolenia, gdyż w pierwszym tygodniu od momentu ogłoszenia gry Battlefielda 4 była ona zamawiana w Polsce niemalże trzy razy częściej niż poprzednia odsłona serii w analogicznym okresie. Przypominamy, że łącznie na Battlefielda 3 złożono niemal 26 tys. pre-orderów. Można przypuszczać, że skoro do wydania „czwórki” pozostało jeszcze circa pół roku, to osiągnięcie przezeń ponad 20 tys. zamówień przedpremierowych nastąpi znacznie szybciej.

Duża część złożonych pre-orderów dotyczy Cyfrowych Edycji Specjalnych, które – oprócz podstawowej wersji gry i pierwszego rozszerzenia (tylko w przedsprzedaży) – gwarantują jeszcze dostęp do bety Battlefielda 4 oraz dodatkową zawartość (na wyłączność oficjalnego sklepu cyfrowej dystrybucji EA – Origin). Unikalne dodatki zostaną ujawnione w bliżej niesprecyzowanej przyszłości. Można jedynie przypuszczać, że będzie to najprawdopodobniej specjalne wyposażenie w postaci np. nowych broni czy ulepszeń do nich.

Grę napędza nowa generacja silnika Frostbite, oznaczona numerem 3 - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Grę napędza nowa generacja silnika Frostbite, oznaczona numerem 3

O tym, jak dobrze zapowiada się gra, możecie przekonać się, czytając wiadomość, w której zebraliśmy w jednym miejscu wszystko to, co wiemy na temat „czwórki”, oraz oglądając efektowny, przeszło 17-minutowy fragment z kampanii przeznaczonej dla jednego gracza. Niestety, na pierwszy gameplay z trybu wieloosobowego, budzący zapewne u wielu graczy większe emocje, będziemy musieli jeszcze poczekać.

Premiera Battlefielda 4 na PC, Xbox 360 i PlayStation 3 w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing) została zaplanowana na jesień 2013 roku, prawdopodobnie pod koniec października. Wcześniej osoby, które zamówią Cyfrową Edycję Specjalną w sklepie Origin oraz najprawdopodobniej posiadacze Battlefielda 3 Premium, otrzymają dostęp do bety.

Do każdego zamówienia przedpremierowego Battlefielda 4 dodawane jest DLC - Battlefield 4 w Polsce pobija rekord zamówień przedpremierowych Battlefield 3 - wiadomość - 2013-04-05
Do każdego zamówienia przedpremierowego Battlefielda 4 dodawane jest DLC

Warto dodać, że do każdego przedpremierowego zamówienia gry dodawany będzie multiplayerowy dodatek - otrzymacie go również w sklepie gry-online.pl na wybraną przez siebie platformę sprzętową:

  1. Battlefield 4 + DLC (wersja PC)
  2. Battlefield 4 + DLC (wersja PS3)
  3. Battlefield 4 + DLC (wersja X360)

Battlefield 4 to następna część niezwykle popularnego cyklu strzelanek, w którym główny nacisk stawia się na rozgrywkę wieloosobową. Grę, która będzie oparta na nowej, trzeciej wersji autorskiego silnika Frostbite, tworzy szwedzki zespół EA DICE, znany także z Mirror’s Edge. Prócz zmagań dla wielu graczy pojawi się oczywiście kampania solo. Niestety, tym razem zabraknie trybu kooperacyjnego. Battlefield 4 prawdopodobnie wyjdzie również na konsole nowej generacji – PlayStation 4 oraz niezapowiedzianą jeszcze platformę koncernu Microsoft – ale firma Electronic Arts ciągle wstrzymuje się z oficjalnym komunikatem.

  1. Battlefield 4 – wszystko, co do tej pory wiemy o grze
  2. Oficjalna strona internetowa gry
  3. Oficjalna strona internetowa Electronic Arts
  4. Oficjalna strona internetowa studia EA DICE
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.