Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2013, 14:49

autor: sathorn

Star Wars 1313 miało być grą o Boba Fettcie

Kolejne informacje o nieźle zapowiadającym się Star Wars 1313 wypływają na wierzch, w związku z burzą trwającą po zamknięciu firmy Lucas Arts. Podobno na zlecenie George’a Lucasa głównym bohaterem tej produkcji miał być... Boba Fett.

Serwis Kotaku po raz kolejny powołuje się na swoje „wiarygodne źródła” i podaje informację, jakoby Star Wars 1313 (anulowane z powodu zamknięcia studia Lucas Arts) miało skupiać się na postaci słynnego łowcy nagród – Boba Fetta. Decyzję tę podjąć miał sam George Lucas. Nie ułatwiło to pracy deweloperom, bowiem do tego momentu koncepcja gry zdążyła się wielokrotnie zmienić, a kolejne propotypy lądowały w koszu.

Na prezentowanym obrazku Boba Fettowi udało się pojmać Trandoshanina - Star Wars 1313 miało być grą o Boba Fettcie - wiadomość - 2013-04-05
Na prezentowanym obrazku Boba Fettowi udało się pojmać Trandoshanina

„Skończyło się na tym, że mieli materiał filmowy, który nie dawał się upchnąć w grze i grę, nijak pasującą do materiału filmowego. Star Wars 1313 zawsze było zagrożone” – twierdzi źródło Kotaku, odnosząc się zapewne do zwiastunu, który został zaprezentowany podczas targów Electronic Entertainment Expo. Te słowa dają podstawę, aby podejrzewać, że materiał użyty podczas prezentacji Star Wars 1313 był „delikatnie” zmanipulowany.

Na przedstawionych grafikach koncepcyjnych widzimy Boba Fetta w dwóch różnych lokacjach – niewykluczone zatem, że zabawa byłaby urozmaicona kilkoma podróżami i nie spędzilibyśmy całego czasu w podziemnych poziomach Corcusant. Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, gdzie deweloperzy planowali posłać łowcę nagród.

Jak widać, Boba Fett miał współpracować z innymi osobami - Star Wars 1313 miało być grą o Boba Fettcie - wiadomość - 2013-04-05
Jak widać, Boba Fett miał współpracować z innymi osobami

Boba Fett pojawiał się już w grach wideo, jednak nigdy w roli pierwszoplanowej. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć słynnego łowcę nagród m.in. w Star Wars: Battlefront II, a także w Star Wars Battlefront: Elite Squadron. Więcej uwagi poświęcono jego protoplaście, oryginalnemu Jango Fettowi, który doczekał się gry skupionej na nim – Star Wars Bounty Hunter.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry