Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 13:15

autor: luckie

Battlefield 4 – ostatni weekend beta-testów i nowy tryb rozgrywki

Przed nami już tylko kilka dni beta-testów gry Battlefield 4 – ostatecznie zakończą się one we wtorek w południe. Aby dodatkowo zmotywować graczy do udziału w zabawie, firma Electronic Arts uruchomiła nowy tryb gry nazwany Unicestwienie.

W trakcie beta-testów Battlefield 4 budynek ten upadał już setki razy - Battlefield 4 – ostatni weekend beta-testów i nowy tryb rozgrywki - wiadomość - 2013-10-11
W trakcie beta-testów Battlefield 4 budynek ten upadał już setki razy
Ostatni weekend testów Battlefield 4
  1. Otwarta beta zostanie zakończona 15 października o 12:00
  2. Udostępniony został nowy tryb: Unicestwienie
  3. Tak jak do tej pory, grać można na mapie Oblężenie Szanghaju; pozostałe dwa tryby to Podbój i Dominacja

Za cztery dni – we wtorek 15 października – o godzinie 12:00 zakończą się otwarte beta-testy gry Battlefield 4. Jak dotąd cieszyły się one ogromną popularnością. Rodzimy dystrybutor produkcji studia DICE, firma Electronic Arts Polska, podaje, że w zmaganiach wzięło udział ponad 50 tysięcy Polaków, a grających wciąż przybywa.

Mimo zbliżającego się zakończenia bety, emocje nie słabną, bowiem firma Electronic Arts udostępniła testerom trzeci tryb rozgrywki: Unicestwienie. Jest to jeden z dwóch nowych wariantów zabawy, jakie pojawią się w pełnej wersji Battlefield 4. Polega on na zniszczeniu trzech strategicznych punktów kontrolowanych przez drużynę przeciwną. W tym celu należy zdobyć bombę pojawiającą się w losowej lokacji na mapie, przenieść w odpowienie miejsce i zdetonować. Po każdej udanej akcji, gra generuje kolejną porcję ładunków wybuchowych. Wygrywa ta drużyna, której jako pierwszej uda się zniszczyć wszystkie trzy cele.

Oprócz tego wciąż możemy brać udział w tradycyjnych trybach Podboju i Dominacji. Walki toczą się na ulicach Szanghaju – jednej z 10 map, jakie zaoferuje finalna produkcja. Głównym punktem miasta jest wielopiętrowy wieżowiec, jako że kontrola nad nim pozwala szybko wysyłać wsparcie do kluczowych obszarów mapy. Jeśli jednak któryś z zespołów ma problemy z przejęciem budynku, może spróbować go zniszczyć. Osłabienie jego podstaw sprawi, że drapacz chmur zaliczy bliskie spotkanie z podłożem, co mocno zmieni wygląd mapy i dalszy przebieg bitwy.

W beta-testach Battlefield 4 udział może wziąć każdy, kto posiada odpowiednio mocnego peceta i konto w usłudze Origin. Zagrać mogą też użytkownicy konsol PlayStation 3 i Xbox 360 (subskrybenci abonamentu Xbox Live Gold). Polska premiera gry w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 przewidziana jest na 31 października 2013 roku. Edycje na Xboksa One i PlayStation 4 ukażą się razem z konsolami nowej generacji. Grę da się zamawiać w przedsprzedaży.

  1. Testujemy wersję beta gry Battlefield 4 - rzeź w Szanghaju
  2. Oficjalna strona gry Battlefield 4