Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2024, 18:00

Assassin's Creed: Shadows z pierwszym trailerem. Data premiery potwierdzona, preordery już ruszyły

Ubisoft opublikował pierwszy zwiastun gry Assassin’s Creed: Shadows. Jednocześnie poznaliśmy datę premiery.

Źródło fot. Ubisoft..
i

Ubisoft zaprezentował zwiastun osadzonego w feudalnej Japonii Assassin’s Creed: Shadows. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze przecieki na temat premiery gry, która będzie miała miejsce 15 listopada 2024 roku.

Nowa odsłona serii przeniesie nas do Japonii z późnego okresu Sengoku, czyli końcówki XVI wieku. Według opisu gry była to dramatyczna i pełna kontrastów epoka, stanowiąca kluczowy moment w historii kraju. Twórcy zapewniają również, że dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej odwzorować ówczesne realia.

Dwójka bohaterów

Podobnie jak Assassin’s Creed: Syndicate, AC: Shadows zaoferuje dwójkę grywalnych bohaterów – samuraja Yasuke i shinobi Naoe – którzy dysponują uzupełniającymi się stylami gry i odmiennym spojrzeniem na dziejące się wokół wydarzenia.

Świat

To, kim w danej chwili będziemy grać, wpłynie na otaczający nas świat. Mieszkańcy Japonii inaczej zareagują na budzącego podziw samuraja z nieznanej dla nich krainy (Yasuke pochodzi z Afryki), a inaczej na shinobi potrafiącą zachowywać się jak zwykła dziewczyna z prowincji. Sam świat podzielony będzie na trzy regiony i wielkością ma być zbliżony do tego znanego z AC Origins.

Misje

Shadows zaoferuje nieliniową kampanię opartą w dużej mierze na eliminacji celów. Twórcy chcą zapewnić graczom większą swobodę i zamiast mówić im wprost, gdzie mają się udać, zostawią wskazówki popychające ich we właściwym kierunku. Możliwe będzie również całkowicie naturalne i losowe natknięcie się na cel, bez uprzedniej infiltracji.

Większość głównych misji można ukończyć jako Yasuke lub Naoe, co pozwala na różne style ich wykonywania. Dostępne będą także zadania skupione na konkretnej postaci.

Ponadto gra odda nam do dyspozycji własną kryjówkę, w której będziemy mogli zbierać się wraz z sojusznikami. Tych można wysyłać na misje w celu zebrania informacji na temat celów.

Przedsprzedaż

Assassin’s Creed: Shadows trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Grę możecie nabyć w przedsprzedaży w 3 różnych edycjach.

  1. Standardowa wyceniona została na 289,90 zł. Zawiera ona grę oraz dodatkową misję.
  2. Za Złotą edycję należy zapłacić 439,90 zł. W zestawie dostajemy to co wyżej, a także przepustkę sezonową i wcześniejszy dostęp do gry (o 3 dni).
  3. Edycja Ultimate to wydatek rzędu 539,90 zł. Poza wyżej opisaną zawartością otrzymujemy tzw. „Ultimate Pack”, czyli dodatkowe zestawy broni i zbroi, elementy do wystroju kryjówki, 5 punktów umiejętności i specjalny filtr w trybie fotograficznym.

Produkcja dostępna będzie również od dnia premiery w abonamencie Ubisoft+.

Edycja kolekcjonerska

Dla najbardziej oddanych fanów studio przygotowało także edycję kolekcjonerską wycenioną na 279,99 dolara (ok. 1096 zł). W zestawie znajdziemy:

  1. grę w edycji Ultimate;
  2. tsubę z katany Naoe;
  3. mapę świata;
  4. 40-centymetrową figurkę przedstawiającą Naoe i Yasuke;
  5. artbook;
  6. zestaw 3 litografii sumi-e.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej.Źródło: Ubisoft.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej