Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2023, 12:45

autor: Kamil Kleszyk

Anthem niemal spełniło oczekiwania sprzedażowe EA, grę kupiło 5 mln osób

Choć finalnie kooperacyjna strzelanka TPP z pierwiastkiem MMO Anthem okazała się porażką, koniec końców produkcja zdołała znaleźć aż 5 mln nabywców.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Być może wielu z Was wciąż ma w pamięci rok 2019 i premierę Anthem. Kooperacyjna strzelanka z elementami RPG i MMO od studia BioWare, z którą wiązano spore nadzieje, zadebiutowała w opłakanym stanie technicznym. Liczne usterki poskutkowały masowym odpływem graczy, a to finalnie doprowadziło do porzucenia planów wydania Anthem Next, czyli aktualizacji, która miała dać grze drugie życie.

Co ciekawe, mimo losu, jaki spotkał Anthem, produkcji udało się znaleźć pokaźną liczbę nabywców. Tak przynajmniej wynika z informacji, jakie na LinkedIn zamieścił były pracownik firmy Electronic Arts, Alexandre Scriabine.

Deweloper pełniący w EA funkcję starszego menadżera ds. globalnej strategii marketingowej, udostępnił w serwisie informacje na temat najpopularniejszych produkcji, w wydanie których był zaangażowany. Wśród nich znalazły się Apex Legends, seria Star Wars, Battlefield 1 oraz wspomniane Anthem.

Okazuje się, że ostatni z tytułów od premiery sprzedał się w nakładzie 5 mln egzemplarzy (2 mln sztuk zostało nabytych w ciągu pierwszego tygodnia). To natomiast, jak zauważył branżowy insider o pseudonimie Timur222, oznacza niemal spełnienie oczekiwań sprzedażowych EA, wynoszących 6 mln sztuk.

Oczywiście w dużej mierze pomogły w tym rozmaite obniżki cen i promocje na Anthem. Chociażby teraz w Xbox Store grę można kupić za… 4,49 zł. Przychód wygenerowany ze sprzedaży, mimo osiągnięcia pułapu 5 mln sztuk, z pewnością nie mógł być więc satysfakcjonujący dla EA.

  1. Anthem – oficjalna strona

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej