Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 14:18

autor: Froozyy

Anthem 2.0 może otrzymać tryb battle royale

Christian Dailey, szef studia BioWare Austin, odpowiedział jednemu użytkownikowi na pytanie, czy w Anthem 2.0 znajdą się tryby PvP dla graczy szukających większego wyzwania. Deweloper zdradził, że twórcy m.in. stworzyli pierwsze wersje modułu battle royale, ale na razie nie jest on dla nich priorytetem.

Anthem 2.0 może otrzymać tryb battle royale - ilustracja #1
Możliwe, że w przyszłości Anthem 2.0 otrzyma tryb battle royale.

Nieco ponad tydzień temu Christian Dailey, szef studia BioWare Austin, na swoim profilu na Twitterze udostępnił grafiki koncepcyjne z odnowionego Anthem (znanego też jako Anthem 2.0). Mogliśmy na nich zobaczyć m.in. piracką frakcję oraz nowe lokacje. Przy okazji jednego z wpisów pewien użytkownik zapytał Daileya o to, czy w nowej wersji gry pojawią się jakieś elementy PvP dla graczy szukających większego wyzwania.

Szef BioWare zdradził, że deweloperzy próbują obecnie wielu rzeczy i doszło nawet do tego, że Anthem 2.0 doczekało się pierwszych wersji modułu battle royale oraz trybu nazwanego „Battlefield”. Oba z nich oczywiście dostępne są na razie tylko wewnętrznie. Deweloper wyraził także chęć stworzenia trybu, w którym rozgrywka przypominałaby tę z serii sieciowych strzelanek Tribes.

Gracze zaciekawieni tą wypowiedzią, którzy liczą na to, że Anthem 2.0 faktycznie otrzyma wiele nowych trybów, muszą na chwilę powstrzymać swoje emocje. Dailey zaznaczył pod koniec swojej wypowiedzi, że takie testowe formy rozgrywki nie są obecnie priorytetem dla twórców. Osoby, które śledzą to, co dzieje się z produkcją, nie powinny być tym jednak zaskoczone. W maju mieliśmy przecież okazję dowiedzieć się, że usprawniona wersja Anthem to jeszcze odległa przyszłość. Nad tytułem pracuje skromny zespół liczący ok. 30 osób. Dailey zaznaczał wtedy, że ekipa zamierza poświęcić czas na dokładne sprawdzenie swoich pomysłów i poprawienie produkcji. Czas pokaże, czy Anthem uda się z powrotem stanąć na nogi. Wielu graczy na pewno na to liczy, a inne gry (np. No Man’s Sky) udowodniły już, że jest to faktycznie możliwe.